Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MC INTOSH - kondycjoner sieciowy MPC500 (29.05.2019)

Na nasz rynek wszedł kondycjoner sieciowy (według nomenklatury producenta Power Controller) McIntosh MPC500. Jego cena detaliczna wynosi 12.000 zł (dystrybucja HiFi Club).

Pierwszą funkcją spełnianą przez MPC500 jest zabezpieczenie podłączonych urządzeń przed uszkodzeniem. Zastosowano kaskadowe zabezpieczenie przed przepięciami, co może być przydatne na przykład do ochorony sprzętu przed wyładowaniami atmosferycznymi.

Zabezpieczenie linii zasilania prądu zmiennego jest wykonane z pomocą trzech warystorów TPMOV (thermally protected metal-oxide varistor), które są bezpieczniejsze niż tradycyjne warystory MOVs. Warystory dają zabezpieczenie pomiędzy fazą i zerem, fazą i uziemieniem, a także zerem i uziemienem.

W przypadku wtórnych przepięć MPC500 zapewnia ochronę urządzeń niskonapięciowych (ethernet, koncentryczne). Do tego celu stosowane są lampy gazowane, termistory PTC (Positive Temperature Coefficient) i elementy TVS (Transient Voltage Suppression).

MPC500 ma też elementy do filtrowania zakłóceń elektromagnetycznych. Kolejna funkcja to zabezpieczenie przed zbyt niskim lub zbyt wysokim napięciem. Gniazdka są odłączane w razie potrzeby, tak by podłączone urządzenia nie były narażone na ryzyko pracy z nieprawidłowym napięciem zasilania.

Ilość i rodzaj gniazd zależy od tego na jaki rynek jest przeznaczony dany egzemplarz MPC500. W przypadku naszego rynku do zasilania podłączonych urządzeń zainstalowane są 4 gniazda typu F1 (tzw. Schuko). Jest też wersja z 8 gniazdami typu B1 (NEMA 5-15R). Oprócz tego MPC500 ma wejście i wyjście Ethernet, wejście i wyjście antenowe, wejście i wyjście RS232, 4 wejścia wyzwalaczy i 4 wyjścia wyzwalaczy. Można konfigurować sposób sterowania gniazd zasilających urządzenia zewnętrzne, czy to z wykorzystaniem portów Power Control na tylnej ściance, czy to poprzez menu na frontowym panelu.

Na frontowym panelu jest wyświetlacz pokazujący napięcie i sumaryczny prąd lub też sumaryczną moc. Przeznaczona na nasz rynek wersja 240-woltowa z gniazdami Schuko ma maksymalny pobierany prąd 6A i maksymalną moc 1.440W. Wymiary urządzenia (SWG) to 444,5 * 152 * 482,6 mm, a jego masa jest równa 8.39 kg.

[zdjęcie kondycjonera McIntosh MPC500]
[zdjęcie kondycjonera McIntosh MPC500 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl