Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

NUPRIME - monofoniczny wzmacniacz mocy ST-10M (25.05.2019)

Na nasz rynek weszła monofoniczna końcówka mocy NuPrime ST-10M. Wzmacniacz ten jest dostępny w kolorze czarnym lub srebrnym w cenie 7.275zł i objęty 24-miesięczną gwarancją (dystrybucja Rafko).

Podobnie jak stereofoniczny wzmacniacz mocy ST-10, także monofoniczny ST-10M korzysta z modułu NuPrime 4-tej generacji. O ile w ST-10 nieuniknione były pewne kompromisy, zwłaszcza te związane z ograniczoną ilością miejsca do dyspozycji, to w ST-10M konstruktorzy NuPrime mogli pozwolić sobie na większa swobodę. Zwiększono moc i zastosowano szereg udoskonaleń. ST-10M nie jest monofoniczną wersją ST-10, ale jest to wzmacniacz bardziej zaawansowany.

W ST-10M pracuje nowy, 300-watowy zasilacz liniowy. Cały projekt łącznie z obudową zoptymalizowano dla pracy monofonicznej, zmniejszając interferencje. Oryginalny 10-amperowy mostek prostowniczy zastąpiono 50-amperowymi diodami Schottky'ego. Pojemność kondensatorów zwiększono do 30,000 µF, a transformator ma moc 300W. Poprawiono dobór elementów i układ przestrzenny obwodów elektronicznych, co pozwoliło obniżyć poziom szumów.

Wzmacniacz ma wejście symetryczne XLR i wejście niesymetryczne RCA. Do wyboru wejścia służy przełącznik na tylnej ściance. Polaryzacja sygnału (tzw. faza absolutna) jest odwracana.

ST-10M to wzmacniacz pracujący w klasie D. Stopień koncowy ma wysoką częstotliwość przełączania równą 600kHz. Współczynnik tłumienia (damping factor) określno jako równy około 400.

Dane techniczne NuPrime ST-10M:

[zdjęcie wzmacniacza NuPrime ST-10M]
[zdjęcie wzmacniacza NuPrime ST-10M - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl