Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ASTELL & KERN - przenośny odtwarzacz Kann Cube (23.05.2019)

Począwszy od czerwca 2019 dostępny ma być przenośny odtwarzacz Astell & Kern KANN CUBE. Jego sugerowana cena detaliczna wynosi 7.499zł (dystrybucja MIP).

Kann Cube to najnowszej generacji model z serii Performance, czyli odtwarzaczy przenośnych mających oferować wysoką jakość przy niższej od flagowych produktów cenie. Kann Cube ma bardzo dużą jak na urządzenie przenośne moc, wiekszą niż wcześniejsze modele. Jednocześnie w stosunku do poprzedników ma niższe szumy i mniejsze zniekształcenia. Aby dopasować się do różnych słuchawek można wybrać jednen z trzech trybów pracy wzmacniacza (High/Mid/Low). Maksymalne dostępne napięcia to 12Vrms na wyjściu symetrycznym i 6Vrms na wyjściu niesymetrycznym.

Do konwersji cyfrowo-analogowej Kann Cube wykorzystuje dwa pracujące w konfiguracji dual-mono 8-kanałowe układy ESS ES9038PRO z technologią HyperStream. Referencyjny zegar ma jitter 250 femtosekund. Odtwarzacz ma czterordzeniowy procesor. Wbudowano 128GB wewnętrznej pamięci NAND i oprócz tego można skorzystać z zewnętrznej pamięci w postaci karty microSD o pojemności do 512GB. Bateria o pojemności 7,400mA zapewnia do 9 godzin odtwarzania muzyki. Czas ładowania to od 4 do 5,5 godzin - zależnie od możliwości ładowarki.

Odtwarzane są sygnały PCM do 384kHz/32bity i DSD256. Wspierany jest także format MQA.

Odtwarzacz ma wejście USB Typ-C do połączenia z komputerami PC i MAC. Wspierane są systemy operacyjne Windows 7,8,10 (32/64bit) oraz MAC OS X od wersji 10.7 w górę. Jest też do dyspozycji jednozakresowe Wi-Fi 802.11 b/g/n (2.4GHz) oraz Bluetooth V4.1 (A2DP, AVRCP, aptXTM HD).

Na wyposażeniu jest wyjście słuchawkowe 3,5mm (niesymetryczne), czterostykowe wyjście słuchawkowe 2,5mm (symetryczne), wyjście optyczne 3,5mm oraz nowe pięciostykowe złącze Mini XLR (poziom wyjściowy 4Vrms) pozwalające na podłączenie odtwarzacza do domowego wzmacniacza w stacjonarnym torze audio.

Obudowa jest wykonana z aluminium i ma kolor Wolf Gray. Ekran dotykowy ma rozdzielczość 720 x 1.280. Przewidywane są aktualizacje OTA wbudowanego oprogramowania (firmware).

Dane techniczne Kann Cube:

Oprócz Kann Cube na niedawnej wystawie w Monachium zaprezentowano też inne nowości Astell&Kern. Zapowiedziano jeszcze trzy inne urządzenia, które mają się pojawić na rynku w lipcu. Są to odtwarzacz A&ultima SP2000, przenośny wzmacniacz słuchawkowy SP1000 AMP i słuchawki douszne AK T9iE opracowane wraz z firmą Beyerdynamic.

[zdjęcie odtwarzacza Astell&Kern Kann Cube]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl