Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

LYRA - specjalizowany interkonekt gramofonowy PhonoPipe (21.05.2019)

Na nasz rynek wszedł interkonekt Lyra PhonoPipe przeznaczony do połączenia ramienia gramofonu z wejściem przedwzmacniacza gramofonowego. Cena za kabel o standardowej długości 1,2m wynosi 5.800 zł (dystrybucja HiFi Club). Inne długości są dostępne na zamówienie.

Konstrukcja interkonektu Lyra PhonoPipe została zoptymalizowana pod kątem uzyskania jak najmniejszej pojemności. Daje to większą elastyczność w doborze parametrów impedancyjnych. Można zastosować większą wartość rezystorów na wejściu gramofonowym, co z kolei ułatwia zachowanie zalet brzmieniowych wkładki.

Zastosowane w PhonoPipe rozwiązania konstrukcyjne i materiały minimalizujące pojemność niestety nie nadają się do zautomatyzowanej produkcji. Dlatego kabel ten jest produkowany ręcznie.

Przewodniki z jedolitej żyły (solid-core) są wykonane z wysoko oczyszczonej miedzi 6-9 i ułożone w postaci szeroko rosuniętej, skręconej pary aby zminimalizować pojemność. Rolę dielektryka spełnia powietrze, które jest lepsze niż jakikolwiek stały materiał.

Różna są warianty zakończenia kabla. Może to być unikalny konektor 5-stykowy, konektory RCA lub XLR. Każdy kanał ma swoję osobną, pustą w środku osłonę, co redukuje przesłuchy i pojemność kabla. Specjalnie zaprojektowane konektory RCA mają minmalną ilość metalu i też redukują pojemność. Dzięki tym zabiegom pojemność kabla o długości 1,2 wraz z konektorami wynosi 32pF.

[zdjęcie interkonektu gramofonowego Lyra PhonoPipe]
[zdjęcie interkonektu gramofonowego Lyra PhonoPipe - zbliżenie wtyków]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl