Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MARANTZ - Ken Ishiwata odchodzi z firmy (20.05.2019)

Po 41 latach współpracy, w maju 2019, z firmy Marantz odchodzi Ken Ishiwata. Kontrakt między obiema stronami dobiegł końca i na podstawie wspólnych ustaleń uzgodniono decyzję o rozstaniu. Ken Ishiwata był czołową postacią związaną z Marantzem i należał do grona najbardziej znanych osób w branży audio. Jako starszy menedżer produktu i Ambasador marki Marantz, pracował z zespołami projektowymi w Europie i Japonii.

Dużą popularność zdobyły liczne produkty osobiście dostrojone przez Kena Ishiwatę i opatrzone jego inicjałami KI. Wśród nich były między innymi odtwarzacz CD63mkII KI czy wzmacniacz PM66KI. Wprowadzona na rynek niedawno seria KI Ruby upamiętniła 40-lecie współpracy Kena z Marantzem.

Ken po raz pierwszy przyjechał do Europy, aby pracować dla marki Pioneer w 1968 r. i współpracował z różnymi markami technologicznymi jako fotograf mody w 1975 roku. W 1978 roku dołączył do Marantz jako koordynator techniczny, a od 1996 roku został Ambasadorem marki Marantz.

Ken oceniał i dostosowywał każdy nowy produkt Marantz w pokoju odsłuchowym w europejskiej siedzibie głównej w Eindhoven. Robiąc to, od czasu do czasu wybierał produkt, który miał potencjał by dzięki dostrajaniu i dodatkowym zabiegom stać się bardziej wybitnym. Takie produkty uzyskiwały status SE (Special Edition). Czasami dalej rozwijane urządzenia były przedstawiane jako produkty KI-Signature. Ken umieszczał swoje inicjały tylko na produtach, kiedy on osiągnęły odpowiedni poziom i odzwierciedlały filozofię dźwięku Marantz.

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl