Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SOUND UNITED - planowane przejęcie działu audio z Onkyo Corporation (17.05.2019)

Firma Sound United poinformowała o zamiarze przejęcia działu domowego audio Onkyo Corporation. Sound United LLC to firma matka takich marek jak Denon, Polk Audio, Marantz, Definitive Technology, HEOS, Classe oraz Boston Acoustics. Natomiast w ramach działu audio Onkyo Corporation znajdują się produkty marek Onkyo, Pioneer, Pioneer Elite oraz Integra.

Jak na razie podpisane zostało wstępne porozumienie. Prowadzone będą dalsze negocjacje dotyczące ostatecznych warunków transakcji. Kevin Duffy, który jest obecnie dyrektorem (CEO) Sound United ma też byc szefem powiększonej firmy.

Dział audio Onkyo Corporation ma w ofercie amplitunery AV, sprzęt hi-fi, systemy mini, inteligentne głośniki, gramofony, soundbary, systemy kina domowego, odtwarzace płyt optycznych i inne rodzaje sprzętu. Onkyo Corporation ma zachować prawa do marek Pioneer i Onkyo dla produktów z obszarów Digital Life oraz Embedded Audio. W ramach przejęcia planowane jest zachowanie wszystkich dotychczasowych umów dystrybucyjnych z firmami zewnętrznymi.

Do finalizacji transakcji potrzebne będzie jeszcze wykonanie szeregu kroków, między innymi takich jak wchechstronna analiza kondycji firmy, uzyskanie zgody urządów regulacyjnych i zatwierdzenie przez akcjonariuszy. Zgromadzenie akcjonariuszy Onkyo Corporation jest planowane na 26 czerwca 2019.

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl