Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

BANG & OLUFSEN - nowa generacja bezprzewodowego głośnika Beoplay A9 z kontrolą głosową (17.05.2019)

Podczas Międzynarodowych Targów Sztuki w Wenecji Bang & Olufsen zaprezentował nową generację bezprzewodowego głośnika Beoplay A9. Będzie on dostępny w wersji białej z nóżkami z drewna dębowego i w wersji czarnej z nóżkami z drewna orzechowego. Oprócz wersji podstawowych dodatkowo będą też dostępne specjalne edycje, w kolekcji Bronze i w kolorze mosiądzu. Możliwa będzie personalizacja Beoplay A9 przy wykorzystaniu osłon wykonanych z tkanin duńskiej marki Kvadrat oraz różnych wersji kolorystycznych drewnianych nóżek. Nowe głośniki Beoplay A9 będą dostępne z końcem maja w salonach firmowych Bang&Olufsen, u wybranych partnerów marki oraz online na stronie www.bang-olufsen.com. Sugerowana cena detaliczna Beoplay A9 zaczyna się od 11.900 zł.

Beoplay A9 został zaprojektowany w 2012 roku. Można go ustawić na drewnianych nóżkach bądź powiesić na ścianie. Beoplay A9 jest wyposażony w sterowanie dotykowe. Głośność można dostosować przeciągając dłonią po powierzchni głośnika lub dotknięciami kontrolować odtwarzanie.

Sygnał można przesłać bezprzewodowo przez Bluetooth 4.2 lub przez połączenie sieciowe WiFi (802.11b/g/n/ac, 2.4GHz & 5GHz). Oprócz tego do sieci można się podłączyć przewodowo przez port Ethernet. Na wyposażeniu jest też kombinowane wejście analogowo/cyfrowe mini-jack/optyczne.

Najnowsza generacja Beoplay A9 zawiera liczne zmiany. Wraz z wprowadzeniem usługi Google Assistant umożliwiono sterowanie za pomocą głosu. System Active Room Compensation dostosowuje parametry dźwięku do akustyki otoczenia. Jest też opcja manualnego wyboru trybu odpowiedniego dla ustawienie głośnika w pomieszczeniu (wolnostojący, przy ścianie, w narożniku).

Z tyłu umieszczone zostały dwa dodatkowe głośniki pełnozakresowe o rozmiarze 1,5 cala. Oprócz tego nowy Beoplay A9 ma 8-calowy głośnik basowy w obudowie bass-reflex, dwa 3-calowe głośniki średniotonowe i dwa wysokotonowe o rozmiarze 3/4 cala. Poszczególne głośniki są sterowane wzmacniaczami pracującymi w klasie D.

Zastosowano nowy, mocniejszy serwer streamingowy, który przyspiesza wydajność w łączności, na przykład z Chromecast czy Apple Airplay 2. Obsługiwane są serwisy strumieniowe TuneIn , Deezer, możliwa jest praca z DLNA-DMR i QPlay 2.0.

W nowej wersji udoskonalono też drobny szczegół stylistyczny - przewód zasilający pokryto materiałem.

Dane techniczne Beoplay A9 (2019):

[zdjęcie głośnika Bang & Olufsen Beoplay A9 - białe, przód-tył]
[zdjęcie głośnika Bang & Olufsen Beoplay A9 - czarne, bez maskownicy i z maskownicą]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl