Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

EXPOSURE - przedwzmacniacz i końcówka mocy serii 5010 (2.05.2019)

Na nasz rynek weszły dwa urządzenia serii 5010 brytyjskiej firmy Exposure - przedwzmacniacz i monofoniczna końcówka mocy. Są to obecnie szczytowe modele w ofercie producenta. Polską dystrybucję prowadzi Rafko.

Obydwa urządzenia mają wysokiej jakości aluminiowe obudowy. Są dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych, czarnej lub tytanowej.

Exposure 5010 Preamp (cena 10.190 złotych) to przedwzmacniacz stereo. Na przednim panelu jest przycisk włączania/wyłączania, regulator głośności oraz pokrętło do wyboru źródła. W selektorze wejść zastosowano wysokiej klasy przekaźniki. Przedwzmacniacz zbudowano zgodnie z koncepcją DC (Direct Coupled) w celu maksymalnego uproszczenia ścieżki sygnałowej oraz poprawy przetwarzania niskich tonów. Tranzystorowy stopień wyjściowy jest w pełni dyskretny i pracuje w klasie A. W zasilaczu pracuje transformator 200W wyprodukowany na indywidualne zamówienie Exposure, szybkie prostowniki i 24 kondensatory o dużej pojemności.

Opcjonalnie można zainstalować kartę do obsługi źródeł innych niż liniowe. Do wyboru są karty przedwzmacniacza gramofonowego dla wkładek MM lub MC, karta przetwornika cyfrowo-analogowego z wejściem BNC 75Ω dla sygnałów PCM do 24Bit/192KHz lub karta USB typu B dla sygnałów PCM do 24Bit/192KHz i DSD64 (2,8224MHz).

Standardowo do dyspozycji jest 6 wejść liniowych. Przy instalacji karty przedwzmacniacza gramofonowego liczba wejść liniowych spada do pięciu. Wyjścia są zarówno w postaci niesymetrycznej RCA jak i symetrycznej XLR, a oprócz tego jest też wyjście magnetofonowe do nagrywania.

Wymiary SWG przedwzmacniacza to 440 * 90 * 300 mm, a masa jest równa 6kg.

Exposure 5010 PWR (cena 22.750 złotych za parę) to monofoniczna końcówka o mocy nominalnej 200W/8Ω i 370W/8Ω. Wzmacniacz bazuje na selekcjonowanych tranzystorach bipolarnych. W stopniu wyjściowym pracuje 8 tranzystorów. W zasilaczu pracuje wyprodukowany specjalnie 800-watowy transformator toroidalny oraz kondensatory marki Kemet. Wzmacniacz zbudowano zgodnie z koncepcją DC (Direct Coupled) w celu maksymalnego uproszczenia ścieżki sygnałowej oraz poprawy przetwarzania niskich tonów. Zastosowano elektroniczną, bezinwazyjną ochronę przepięciową i termiczną.

Wejście jest zarówno w postaci niesymetrycznej RCA jak i symetrycznej XLR - odpowiedni wariant wybiera się przyciskiem na tylnej ścince. Terminale wyjściowe sa zdublowane by ułatwić połaczenie dwukablowe (bi-wire).

Wymiary SWG to 440 * 115 * 300 mm, a masa jest równa 14kg.

[zdjęcie przedwzmacniacza Exposure 5010 Preamp]
[zdjęcie wzmacniacza mocy Exposure 5010 PWR]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl