Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

AUDIO-TECHNICA - dwa modele słuchawek bezprzewodowych i żel do czyszczenia igieł gramofonowych (30.04.2019)

Do sprzedaży weszły trzy produkty japońskiej marki Audio-Technica. Są to dwa modele słuchawek bezprzewodowych z aktywną redukcją hałasu i żel przeznaczony do czyszczenia igieł gramofonowych. Dystrybucję prowadzi Audio Klan.

ATH-ANC100BT (cena 479 złotych) to słuchawki douszne wyposażone w moduł Bluetooth 4.2 oraz system aktywnej redukcji hałasu ANC. Jest to jedyny model douszny nowej serii QuietPoint wykorzystujący system aktywnej redukcji hałasu ANC drugiej generacji opracowany przez japońskich inżynierów. ATH-ANC100BT obsługują profile A2DP, AVRCP, HFP, HSP. Zastosowany modułu Bluetooth pozwala na działanie w promieniu 10m.

Słuchawki zaopatrzono w 12-milimetrowe przetworniki. Wbudowany akumulator zapewnia do 10 godzin słuchania muzyki z włączonym systemem aktywnej redukcji hałasu i do 20 godzin bez ANC. Na wyposażeniu jest zdalne sterowanie. Ze słuchawkami załączne są: materiałowy woreczek, przewód zasilający USB Type-A/Micro USB Type-B 30 cm, przewód sygnałowy mini-jack 3.5 mm L-shaped/Micro USB Type-B o długości 60 cm oraz komplet gumek dokanałowych w rozmiarach XS, S, M, L. Impedancja słuchawek wynosi 16Ω.

ATH-ANC900BT (cena 1.459 złotych), to bezprzewodowe słuchawki wokółuszne z serii QuietPoint. Jest to flagowy model Audio-Technica z aktywną redukcją hałasu.

ATH-ANC900BT korzystają z Bluetooth w wersji 5.0. Oprócz obligatoryjnego kodeka SBC obsługiwane są też aptX i AAC. Słuchawki wyposażono w cyfrowy, hybrydowy układ redukcji hałasu (ANC), który zapewnia najwyższy poziom redukcji szumu otoczenia wśród wszystkich modeli z serii QuietPoint. Aktywne tłumienie hałasu ATH-ANC900BT wykorzystuje wiele mikrofonów do odbioru szumów otoczenia, a następnie specjalny układ eliminuje szum. Dzięki temu ATH-ANC900BT ma bardziej efektywną redukcję szumów działającą w szerszym zakresie częstotliwości.

Jedna z muszli wyposażona jest w panel dotykowy, pozwalający obsługiwać połączenia telefoniczne, sterować odtwarzaniem muzyki i regulować poziom głośności. ATH-ANC900BT są kompatybilne z aplikacją Audio-Technica Connect dostępną dla urządzeń iOS i Android, umożliwiającą zarządzanie ustawieniami słuchawek, w tym regulację układu redukcji hałasu i funkcji hear-through. Funkcja hear-through umożliwia usłyszenie głosu, dzięki czemu użytkownik może prowadzić konwersację i słyszeć ważne komunikaty bez konieczności zdejmowania słuchawek.

Wbudowany akumulator litowo-jonowy zapewnia energię na 35 godzin ciągłej pracy w trybie Bluetooth i z włączonym układem ANC. Funkcja szybkiego ładowania daje 3 godziny pracy po 15 minutowym ładowaniu.

Zastosowano 40-milimetrowe przetworniki z diamentopodobną warstwą węgla pokrywającą membrany. ATH-ANC900BT to słuchawki o konstrukcji zamkniętej. Obwody elektryczne są odizolowane od przestrzeni akustycznej. Nauszniki wypełnione pianką z efektem pamięci mają za zadanie zapewniać komfort i dobrą izolację. Impedancja wynosi 35Ω.

W zestawie znajduje się odłączany kabel o długości 1,2 m, co umożliwia korzystanie z tradycyjnego połączenia przewodowego. Do słuchawek dołączony jest też kabel USB do ładowania baterii (długość 30 cm), adapter lotniczy i twarde etui ochronne. Słuchawki mają składaną konstrukcję.

AT617a (cena 169 złotych) to żel do czyszczenia igieł gramofonowych. Żel pozwala na wygodne usuwanie wszelkich zanieczyszczeń gromadzących się na igle gramofonowej. Wystarczy opuścić igłę na powierzchnię żelu i zanieczyszczenia pozostają w nim uwięzione. Czyszczenie najlepiej jest wykonywać przed każdym odsłuchem ponieważ na każdej płycie znajdują się jakieś zanieczyszczenia. Według firmowego opisu żel pozostaje kleisty przez bardzo długi czas, a jego powierzchnię można zmywać, gdy zanieczyszczenia staną się widoczne. Żel powinien służyć przez wiele lat.

[zdjęcie żelu do czyszczenia igieł Audio-Technica AT617a]
[zdjęcie słuchawek Audio-Technica ATH-ANC900BT]
[zdjęcie słuchawek Audio-Technica ATH-ANC100BT]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl