Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

WILSON BENESCH - zapowiedź flagowych zestawów głośnikowych Eminence (29.04.2019)

Na zbliżającej się wystawie High End w Monachium swoją europejską premierę będą miały nowe flagowe kolumny brytyjskiej marki Wilson Benesch, model Eminence. Uruchomienie sprzedaży zaplanowane jest na trzeci kwartał, a cena w Polsce ma wynosić 680.000 zł/parę (dystrybucja HiFi Club).

Eminence to potężne podłogowe kolumny o konstrukcji 2.5-drożnej, wykorzystujące łącznie 10 głośników. Zastosowano najnowsze wersje charakterystycznych dla firmy Wilson Benesch technologii. Udoskonalono rozwiązania znane z zestawów Cardinal i serii Geometry Series. Szeroko stosowane są materiały kompozytowe z włóknem węglowym rozwijane w ramach prac badawczo-rozwojowych. Finansowanie części badań Wilsona Benescha jest oparte na środkach publicznych, pochodzących z przyznanych grantów. Firma jest też jednym z uczestników miedzynarodowego, europejskiego programu badawczego SSUCHY.

Dwa najwyżej umieszczone 17-centymetrowe głośniki Tactic 3.0 obsługuja zakres górnego basu i pracują w 35-litrowej obudowie zamkniętej. Poniżej nich znajduje się 1-calowy głośnik wysokotonowy Fibonacci SilkCarbon Hybrid Tweeter. Następny w kolejności jest 17-centymetrowy głośnik średniotonowy Tactic 3.0 w 13-litrowej obudowie zamkniętej. Idąc dalej ku dołowi mamy dwa 17-centymetrowe głośniki Tactic 3.0 obsługujące zakres niskiego basu i pracujące w 20-litrowej obudowie zamkniętej. Na samym dole umieszczono cztery 17-centymetrowe głośniki Tactic 3.0. Pracują one w układzie isobarik i dlatego z zewnątrz widoczne są tylko dwa głośniki - drugi głośnik każdej pary isobarik jest umieszczony od środka obudowy. Te cztery głośniki pracują w 21-litrowej obudowie wentylowanej.

Głośnik wysokotonowy Fibonacci Tweeter bazuje na wprowadzonym w 2012 roku głośniku Semisphere. Przednia płytka głośnika Fibonacci jest wykonana z kompozytu węglowego i tworzy geometrycznie zoptymalizowany falowód, dopasowany dokładnie do promieniowania hybrydowego jedwabno-węglowego przetwornika. Przednia płytka i układ napędowy są odsprzęgnięte od reszty chassis głośnika. Opracowany samodzielnie magnes neodymowy ma otwartą architekturę i jest precyzyjnie obrobiony, aby zapewnić optymalną transmisję zarówno dla energii cieplnej jak i akustycznej. Wszystko to służy uzyskaniu jak najmniejszych zniekształceń.

Głośniki Tactic 3.0 są zaprojektowane zgodnie z firmową filozofią projektową. Zachowano membranę z izotaktycznego polipropylenu, co ma zapewnić optymalną równowagę sztywności i tłumienia. Właściwości zastosowanego materiału pozwoliły zastosować stosowaną już wcześniej konstrukcję toru średniotonowego bez zwrotnicy, z głośnikiem zasilanym bezpośrednio ze wzmacniacza. Bezpośrednie połączenia daje zerowe zniekształcenia fazowe. W głośniku zastosowano też element opisany wzorem Fibonacci'ego, co zapewniło prawidlowe zbocze opadania charakterystyki bez zastosowania cewki indukcyjnej, rozciągnięte pasmo przenoszenia sięgające 4kHz i płaską charakterystykę w zakresie pracy.

Obudowa Eminence określona jest nazwą A.C.T. 3ZERO Monocoque. Jest to najbardziej zaawansowana konstrukcja jaką kiedykolwiek wykonał Wilson Benesch. Dzięki nowemu materiałowi rdzenia podniesiono stosunek sztywności do tłumienia o 30%. Oprócz tego wewnętrzna matryca 14-milimetrowych, silnie naprężonych stalowych łączników ściska wszystkie struktury pionowe redukując rezonanse.

Największym elementem strukturalnym jest stopa wykonywana na CNC ze 100-kilogramowego bloku aluminium. Po obróbce waży ona 38 kg i poprzez 14-milimetrowe spinające bolce kontroluje drgania z górnej części.

Dane techniczne Wilson Benesch Eminence:

[zdjęcie zestawów głośnikowych Wilson Benesch Eminence]
[zdjęcie zestawów głośnikowych Wilson Benesch Eminence - stopa]
[zdjęcie zestawów głośnikowych Wilson Benesch Eminence - zbliżenie]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl