Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

EGREAT - sieciowy odtwarzacz audio-wideo A8 Pro (26.04.2019)

Na nasz rynek wszedł odtwarzacz sieciowy Egreat A8 Pro, będący następcą modelu A8. Urządzenie ma też dodatkowe funkcjonalności minikomputera i multimedialne możliwości systemu Android TV. Produkt jest objęty 12-miesięczną gwarancją producenta, a polski dystrybutor zawsze dostarcza odtwarzacze z aktualnym oprogramowaniem. Cena wynosi 1.050 zł (dystrybucja C4i).

Na wyposażeniu są dwa porty USB 2.0, port RS232 i kieszeń na dysk SATA 3.0 3,5-cala. Szybki port LAN Gigabit Ethernet lub łącze bezprzewodowe WiFi 2.4GHz zapewniają połączenie z zasobami sieciowymi, zarówno lokalnymi jak i internetowymi, a także realizację funkcji NAS. Dodatkowo Egreat A8 Pro posiada moduł Bluetooth w wersji 4.0 oraz obsługuje technologie transmisji bezprzewodowej Miracast i Airplay, a także odtwarzanie materiałów przez protokół DLNA z innych urządzeń sieciowych. Wyjścia audio to złącza optyczne i koncentryczne, a także analogowe 2*RCA. Złącze HDMI jest zgodne ze standardem 2.0a i oferuje pełną obsługę 4K UHD z HDR i zgodność z najnowszymi telewizorami i amplitunerami kina domowego.

Za odtwarzanie treści 4K odpowiada chipset HiSilicon Hi3798C V200, zaprojektowany specjalnie do obsługi wideo wysokiej jakości. Egreat A8 Pro posiada 2GB pamięci RAM DDR3 oraz 16GB pamięci wewnętrznej.

Egreat A8 Pro odtwarza pliki wideo w rozdzielczości 4K Ultra HD z HDR10, radzi sobie z plikami wideo w wysokiej jakości z przepływnościami do ponad 200Mb/s. Sprzętowo wspierane są niemal wszystkie formaty wideo, łącznie z HEVC/H.265 10bit (4K@60Hz) oraz H.264 (4K@30Hz). Odtwarzacz automatycznie przełącza i dostosowuje liczbę zastosowanych w filmie klatek na sekundę, co umożliwia płynne odtwarzanie wideo w różnych formatach. Pliki Blu-Ray 4K i DVD z obrazów płyt lub struktury plików z pełnym menu nawigacyjnym są obsługiwane przez A8 Pro. Silnik graficzny pozwala też na dostosowanie efektów, parametrów obrazu i dźwięku oraz dostosowanie go do odbiornika czy do preferencji widza. Jest też możliwość pobierania polskich napisów do filmów on-line oraz edycji wyświetlania napisów.

Odtwarzacz będzie współpracował również z amplitunerami czy soundbarami i pozwoli na przekazanie dźwięku przestrzennego HD-Audio, w tym formatów Dolby Atmos, DTS:X, DTS-HD i True-HD, z pełnym HDMI passthrough albo downmix do niższych formatów lub stereo.

Odtwarzacz natywnie odtwarza pliki audio APE, FLAC, WAV, AAC, WMA, MP3, AMR, MID i OGG. Jest też możliwość odtwarzania plików DSD po złączu USB, w tym DSD64/DSD128/DSD256, bez utraty jakości, a także FLAC w formacie do 24bit/192kHz (natywnie również przez HDMI). Do odtwarzania plików wymagana jest instalacja aplikacji z Google Play (płatnej USB Audio Player Pro albo bezpłatnej Hiby Music) oraz podłączenie Egreat A8 Pro do kompatybilnego z DSD konwertera cyfrowo-analogowego USB-DAC.

Egreat A8 Pro korzysta z systemu operacyjnego Android 7.0 Nougat z interfejsem EGUI w całości języku polskim. System zapewnia pełen dostęp do platformy Google Play, przeglądarki internetowej i tysięcy aplikacji biurowych, społecznościowych czy multimedialnych. Można wymienić Kodi, YouTube, Spotify, czy do wybrane serwisy VOD. Urządzenie posiada również wbudowanego klienta torrent transmission - obsługiwanego z interfejsu web lub aplikacji mobilnej Transmission Remote dostępnej z Google Play.

W oprogramowaniu zapewniono dostęp do różnych dodatkowych funkcji, jak informacje o filmie, ustawienia wyświetlania, opcje wyświetlania napisów, regulacji dźwięku i obrazu - wszystko w fabrycznym odtwarzaczu i w centrum zarządzania plikami Movie Poster. Oprogramowanie wykrywa i skanuje podłączone dyski HDD, USB lub sieciowe i pobiera okładki oraz opisy filmów wraz z obsadą i ocenami. Interfejs automatycznie kategoryzuje filmy i seriale, łącząc je w razie potrzeby w serie, pozwala także na przeglądanie wszystkich zasobów.

Obudowa jest cała z aluminium i posiada aktywne, inteligentne oraz ciche chłodzenie. Zapewnia ono właściwe odprowadzenie ciepła także z zamontowanym dyskiem HDD. Z przodu obudowy znajduje się wyświetlacz LED, a na bocznej ściance znajdziemy kieszeń na dysk twardy 3,5-cala.

W zestawie znajduje się wielofunkcyjny pilot zdalnego sterowania z możliwością programowania przycisków funkcyjnych. Możliwe jest również sterowanie z poziomu urządzeń mobilnych z systemem Android/iOS, poprzez aplikację CetusPlay. Zapewniono też wsparcie sterowania z poziomu systemu Control4 za pośrednictwem portu RS232.

Na akcesoria składają się przewody HDMI oraz standardowy zasilacz. Dystrybutor do obsługi odtwarzacza zaleca zakupienie zewnętrznego kontrolera, zwłaszcza myszy powietrznej AirMouse z czujnikiem żyroskopowym.

[zdjęcie odtwarzacza sieciowego Egreat A8 Pro]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl