Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MELODIKA - BLI4, BLI6STR, sufitowe głośniki instalacyjne (25.04.2019)

Do sprzedaży weszły dwa sufitowe głośniki instalacyjne polskiej marki Melodika. Są to modele BLI4 oraz BLI6 STR. Na głośniki udzielana jest 24-miesięczna gwarancja, a dystrybucję prowadzi Rafko.

Seria Back in Black Invisible to głośniki instalacyjne zbudowane na bazie podzespołów znanych konwencjalnalnych zestawów Back in Black. Głośniki instalacyjne wyposażono w przetworniki wykorzystujące technologie i komponenty z modelu BL40 MK3.

Melodika BLI4 (399 zł sztuka) to uzupełnienie linii głośników sufitowych o produkt z jeszcze mniejszą średnicą, równą 4 cale (102mm). Impedancja wynosi 8Ω a efektywność 86dB. Membranę podobnie jak w modelach BLI5, BLI6 oraz BLI8 wykonano z gęsto zaplatanego włókna szklanego o zmniejszonej gradacji. Za wysokie tony odpowiada zawieszony nad środkiem membrany średniotonowej przetwornik z 13-milimetrową, jedwabną kopułką. Poziom wysokich tonów można regulować wybierając położenie 0dB lub -2dB. Wymiary całego głośnika to 17,5cm średnicy i 8cm wysokości.

Melodika BLI6 STR (795 zł sztuka) to pierwszy głośnik sufitowy pseudo-stereo w ofercie marki. Jego impedancja to 8Ω a efektywność 89dB. Głośnik różni się od standardowej konstrukcji BLI6 obecnością dwóch 1-calowych jedwabnych kopułek wysokotonowych. Pozwala to na podłączenie dwóch kanałów do jednego głośnika instalacyjnego. Model ten nie ma regulacji poziomu wysokich tonów.

Głośniki instalacyjne serii Melodika Back in Black Invisible mają szereg cech wspólnych. Do podłączenia służą złocone, samozaciskowe terminale. Filtry głośników wysokotonownych zawierają mylarowe kondensatory. Maskownice mogą być malowane i są mocowane magnetycznie z pomocą wyściółki eliminującej możliwość powstawania przygłosów przy wysokich poziomach głośności.

[zdjęcie głośnika instalacyjnego Melodika BLI4]
[zdjęcie głośnika instalacyjnego Melodika BLI6STR]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl