Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MCINTOSH - RS200, system audio z wbudowanymi głośnikami (24.04.2019)

Na nasz rynek wszedł jednobryłowy system audio z wbudowanymi głośnikami McIntosh RS200. Jego cena detaliczna wynosi 13.600 złotych (dystrybucja HiFi Club).

RS200 ma wbudowane stereofoniczne głośniki, zestaw sterujących je wzmacniaczy, układy do odbioru różnego rodzaju sygnałów strumieniowanych przez Bluetooth lub sieć lokalną WiFi, a także wejścia do podłączenia tradycyjnych źródeł analogowych i cyfrowych kablami.

Stereofoniczne zestawy głośnikowe wykorzystują łącznie 8 przetworników. W każdym kanale pracuje głośnik basowy 4x6 cala, dwa dwucalowe głośniki średniotonowe z odwróconą tytanową kopułką i jeden głośnik wysokotonowy 3/4 cala z tytanową kopułką i ferrofluidem. Częstotliwości podziału zwrotnicy to 275Hz i 4.000Hz. Aby wspomóc wbudowane głośniki w zakresie niskich tonów można też podłączyć zewnętrzny subwoofer do wyjścia RCA.

Sumaryczna moc wbudowanych wzmacniaczy to 650W. Osobne wzmacniacze obsługują głośniki basowe i zespoły głośników średnio- wysokotonowych. Aby dopasować się do różnych warunków akustycznych można skorzystać z trójpozycyjnej korekty charakterystyki przenoszenia (dostępne ustawienia oznaczone: table, wall, free).

Do dyspozycji jest kilka wejść dla konwencjonalnych źródeł. Gniazdo mini-jack 3,5mm pozwala podłączyć źródło analogowe. Jest też optyczne wejście cyfrowe, wejście HDMI dla sygnału audio (bez wideo, do współpracy z urządzeniami obsługującymi ARC). Natomiast wejście USB Typ B pozwala na odtwarzanie z komputerów Macintosh lub Windows.

RS200 obsługuje Apple AirPlay 2. Poprzez Bluetooth w wersji 5.0 przesyłać można sygnały kodowane w AAC, aptX HD lub aptX Low Latency. Wspierane są też specyfikacje DLNA oraz DTS Play-Fi.

Za pomocą Play-Fi można uzyskać dostęp do wielu serwisów takich jak choćby Amazon Prime Music, Pandora, Qobuz, SiriusXM, Spotify czy TIDAL. Cztery wybrane serwisy strumieniowe można zapisać tak by były łatwo dostępne przy pomocy przycisków preset. Można też sygnały z urzadzeń podłączonych kablami do RS200 przesyłać do innych urządzeń kompatybilnych z Play-Fi. Do RS200 można dokupić kompatybilne z Play-Fi bezprzewodowe głośniki McIntosh RS100 i stworzyć w ten sposób system surround.

Do sterowania można wykorzystać Apple Siri. Jeśli do tej samej sieci podłączone jest odpowiednie urządzenie sterujące można też sterować RS200 z apomocą Amazon Alexa.

Wymiary SWG to 629,9 * 144,8 * 320 mm, a masa urządzenia wynosi 13.3kg.

[zdjęcie systemu audio McIntosh RS200]
[zdjęcie systemu audio McIntosh RS200 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl