Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SONORE - minimalistyczny komputer/streamer opticalRendu (23.04.2019)

Na nasz rynek wchodzi minimalistyczny komputer sieciowy Sonore opticalRendu, zaprojektowany specjalnie do zastosowań audio. Ma on spełniać w systemie funkcję odtwarzacza strumieniowego. Jest on już dostępny w przedsprzedaży w cenie 5.950 zł (dystrybucja GFmod).

Sonore opticalRendu ma jedno optyczne wejście Ethernet i jedno wyjście USB. Zastosowanie na wejściu transmisji danych przez światłowód daje izolację galwaniczną od zakłóceń w sieci. Wyjście USB można podłączyć do USB DAC-a lub interfejsu USB-SPDIF, jak choćby oferowany przez dystrybutora M2Tech HiFace.

Konstrukcja urządzenia jest rozwinięciem starszych modeli microRendu i ultraRendu. Ja podaje producent urządzenie różni się od konkurencji podejściem do wykonania projektu. Nie korzystano z gotowych podzespołów komputerowych, ale zaprojektowano je od podstaw. Płyta główna jest stworzona specjalnie do zastosowań audio, pozbawiona elementów zbędnych, za to wykonana w lepszej jakości.

Zastosowano osobne stopnie stabilizacji dla CPU, kontrolera, USB i karty sieciowej. Łącznie urządzenie ma 11 liniowych, niskoszumnych stabilizatorów. Sygnały zegara generują dwa FEMTO oscylatory o bardzo niskim poziomie jittera.

Do opticalRendu potrzebny jest zewnętrzny zasilacz dostarczający napięcie stałe z przedziału 6-9V, prąd ciągły 1,5A i prąd chwilowy 2A. Zasilacz może być wybrany przez użytkownika, a sam producent podaje listę kilku polecanych modeli.

Sonore opticalRendu pracuje jako media serwer, z którym łączymy się przez kilka dostępnych protokołów. Sterowanie odbywa się z poziomu komputera lub urządzenia mobilnego. Dostępne są następujące tryby pracy:
- SqueezeLite, do pracy z Logitech Media Server i kompatybilnymi strownikami
- ShairPort, do emulacji AirPlay
- DLNA, do strumieniowania z serwerów i sterowników UPnP/DLNA
- MPD, do pracy z SMB
- Songcast, do pracy z komputerem z zainstalowanym Linn Songcast
- HQ Player NAA, do pracy z Signalyst HQ Player zainstalowanym na komputerze
- RoonReady, do pracy w systemie Roon (odtwarzanie muzyki z plików lokalnych, sieci LAN, a także z serwisów strumieniowych jak Spotify czy Tidal)
- Spotify Connect, do pracy z tabletem lub komputerem z aplikacją Spotify

System operacyjny Sonicorbiter znajduje się na karcie MicroSD. Na płycie głównej umieszczono wielordzeniowy procesor oraz pamięć DDR3. Wszystkie gniazda umieszczono na tylnej ściance. Wymiary SWG opticalRendu to 110 * 46 * 112 mm.

[zdjęcie komputera audio Sonore opticalRendu]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl