Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

HIFIMAN - hi-endowe, planarne słuchawki HE-1000se (19.04.2019)

Na nasz rynek weszły zaawansowane, otwarte słuchawki planarne HiFiMAN HE-1000se. Ich cena wynosi 15.995 zł i są one objęte 24-miesięczną gwarancją (dystrybucja Rafko).

HE-1000 to klasyczny już model w ofercie marki HiFiMAN. Najnowsza wersja z oznaczeniem SE to trzecie wcielenie HE-1000.

Membrana HE-1000se ma grubość jednego nanometra, czyli jedną milionową milimetra. Według komunikkatu prasowego jest to najcieńsza słuchawkowa membrana na świecie. Membrana jest praktycznie niewidoczna gołym okiem, a masa przetwornika bliska zera, co przekłada się na lepsze oddanie impulsów.

Nowym opracowaniem w modelu SE są akustycznie transparentne magnesy neodymowe o podniesionej mocy. Sposób rozmieszczenia magnesów i dobór ich wielkości pozwoliły znacznie zmniejszyć wpływ negatywnych skutków ubocznych dyfrakcji dźwięku, które oddziaływują na integralność fal dźwiękowych.

Przeprojektowanie przetwornika przyniosło znaczne polepszenie skuteczności, do wartości 96dB. W porównaniu z wersją oryginalną uzyskano wzrost o 6dB, co pozwala na swobodne łączenie słuchawek z różnymi źródłami.

Symetryczna budowa typowych słuchawek planarnych, gdzie przetwornik umieszczony jest pomiędzy dwoma siatkami magnesów, powoduje niepożądane odbicia skutkujące słyszalnymi zniekształceniami dźwięku. Niesymetryczna struktura przetworników HE-1000 redukuje wielkość wewnętrznej siatki magnetycznej, która blokuje swobodny przepływ dźwięku z membrany. Oprócz tego zastosowano też opatentowany system maskownic Windows Shade, co tłumi zewnętrzne odbicia dźwięku.

Według komunikatu prasowego w porównaniu z poprzednimi HE-1000 nowa wersja SE ma równiejsze pasmo przenoszenia, mniej zaakcentowaną górną część pasma, gra szybciej, ma mocniejszy i głębszy bas oraz większą dynamikę.

Zadbano też o ergonomię konstrukcji słuchawek. Asymetryczne, duże nausznice wyściełane są miękką gąbką z hybrydowymi poduszkami z połączenia weluru i skóry. Nowy pałąk o wyższej jakości wykonano w całości z metalu.

Kable są wymienne, a do ich podłączenia służą wytrzymałe złącza 3.5mm osadzone w dolnej części muszli. W zestawie załączane są aż trzy przewody: kabel zakończony wtykiem mini-jack 3.5mm, kabel zakończony wtykiem jack 6.35mm oraz kabel do połączeń symetrycznych zakończony wtykiem jack 4.4mm.

Dane techniczne HE-1000se:

[zdjęcie słuchawek HiFiMAN HE-1000se]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl