Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

NUPRIME - DAC-9H, przetwornik CA i wzmacniacz słuchawkowy (15.04.2019)

Na nasz rynek wszedł NuPrime DAC-9H, urządzenie łączące w sobie konwerter cyfrowo-analogowy i wzmacniacz słuchawkowy. Model ten jest dostępny w kolorze czarnym lub srebrnym, objęty 24-miesięczną gwarancją i ma cenę 4.595 zł (dystrybucja Rafko).

Do dyspozycji jest kilka wejść cyfrowych. Są to kolejno: wejście optyczne, wejście koncentryczne RCA, wejście AES XLR, wejście USB typ B (do podłączenia komputera lub NAS-a). Do gniazda USB typ A można podłączyć dostępny osobno odbiornik Bluetooth do strumieniowania muzyki. Jest też jedno wejście RCA LR dla sygnałów analogowych.

Wbudowany wzmacniacz słuchawkowy ma moc przekraczającą 1W co pozwala wysterować najbardziej wymagające słuchawki. Do dyspozycji są dwa wyjścia słuchawkowe, mini-jack 3.5mm oraz symetryczne Pentaconn 4.4mm. Według komunikatu prasowego każde z wyjść oferuje nieco inne brzmienie. Oprócz słuchawek można też podłączyć inne urządzenia korzystając bądź to z wyjścia RCA bądź XLR.

Obwód analogowy opiera się na pojedynczych niskoszumnych tranzystorach JFET. Potencjometr drabinkowy ma 99 kroków i skok 0,5 dB. DAC-9H sterowany jest autorskim mikroprocesorem z pamięcią głośności dla każdego źródła. Przetwarzanie sygnału jest w pełni symetryczne.

Producent zastosował układ scalony NuPrime SRC IC, dzięki któremu sygnały wejściowe są upsamplowane, a następnie przekonwertowywane na docelową częstotliwość próbkowania z bardzo niskim poziomem zniekształceń. Opracowano też rozwiązanie, które pozwala na natywne odtwarzanie DSD metodami ASIO2.1 i DoP (DSD over PCM). DSD jest dekodowany natywnie z tą samą częstotliwością próbkowania co źródło wejściowe. Maksmalne obsługiwana częstotliwość próbkowania PCM wynosi 384kHz, a maksymalny obsługiwany wariant DSD to DSD256. Do konwersji cyfrowo-analogowej wybrano 32-bitowy przetwornik AK4490 EQ.

NuPrime DAC-9H posiada antywibracyjne stopy izolujące autorskiej konstrukcji (zgłoszone do opatentowania). Obudowa wykonana została z anodyzowanego aluminium.

Urządzenie korzysta z autorskich sterowników dla systemu Windows.

Wymiary SWG to 235 * 55 * 281 mm, a masa wynosi 2,3kg.

[zdjęcie konwertera/wzmacniacza słuchawkowego NuPrime DAC-9H]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl