Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ZIDOO - sieciowy odtwarzacz audio-wideo Zidoo Z9s (11.04.2019)

Na nasz rynek wszedł odtwarzacz sieciowy 4K Zidoo Z9s. Cena detaliczna w wersji podstawowej wynosi 915 zł (dystrybucja C4i). Istnieje możliwość zamówienia odtwarzacza z klawiaturą bezprzewodową typu AirMouse - Zidoo V5, Deluxe, MGP-811 lub RC11. Produkt jest objęty 12-miesięczną gwarancją producenta, a dystrybutor zawsze dostarcza odtwarzacze z aktualnym oprogramowaniem firmowym.

Odtwarzacz ma cyfowe, optyczne wyjście audio SPDIF. Na złączu AV mini-jack są sygnały analogowe, audio stereo i kompozytowy wideo. Jest też wyjście wideo HDMI 2.0a. Dzięki temu można podłączyć Z9s zarówno do starszych jak i nowszych systemów AV.

Zidoo Z9s posiada też złącze wejściowe HDMI 2.0 dla zewnętrznych źródeł jak jak konsola, dekoder satelitarny czy chromecast. Możliwe jest nagrywanie materiału z podłączonego źródła w jakości do Full HD 30Hz oraz strumieniowanie w ramach sieci lokalnej do wielu użytkowników, przy czym źródło HDMI musi być niezabezpieczone protokołem HDCP.

Do połączeń sieciowych służy karta o przepustowości 1Gb/s, a także nowy, dwuzakresowy moduł WiFi w pasmach 2.4GHz/5GHz 802.11ac. Oprócz tego obsługiwany jest Bluetooth 4.2 do podłączenia urządzeń peryferyjnych. Funkcje bezprzewodowe uzupełnia Miracast oraz wsparcie DLNA. Do dyspozycji użytkownika są także dwa gniazda USB 3.0, dwa złącza USB 2.0 oraz dwa zewnętrzne złącza SATA 3.0 do podłączenia dysków.

Zidoo Z9s pracuje pod kontrolą systemu Android 7.1 z dostępem do Google Play i możliwością pobierania aplikacji. Android pracuje równolegle z systemem OpenWRT, który pozwala korzystać z urządzenia jako serwera NAS. Wystarczy zamocować dysk twardy (wewnętrzny lub USB), aby stworzyć domowy serwer plików z możliwością udostępniania zasobów czy wbudowanym klientem torrent/transmission. Z9s obsługuje protokoły transmisji NFS, SMB V2, SMB V1 i inne. Zidoo Z9s ma też port RS232 i wsparcie sterowania z poziomu http czy systemu Control4.

Odtwarzacz ma nową obudowę ze szczotkowanego aluminium z czytelnym wyświetlaczem LED. Jak podaje producent wykorzystano najwyższej jakości komponenty elektroniczne, a płyta główna została wyprodukowana przy wykorzystaniu specjalnej technologii pokrywania oparami złota, co zapewnia większą trwałość.

Obróbkę obrazu wykonuje chipset Realtek RTD1296DD. Czterordzeniowy, 64-bitowy procesor bazujący na platformie ARM Cortex-A53 został zaprojektowany pod kątem odtwarzania multimediów. Ten nowy układ powstał w wyniku ścisłej współpracy Zidoo z Realtekiem. CPU współpracuje z modułem graficznym Mali T820. Zidoo Z9s posiada 2GB pamięci RAM i wbudowane 16GB szybkiej pamięci eMMC.

Odtwarzacz w pełni wspiera płynne wyświetlanie obrazu 4K Ultra HD 60Hz z 10-bitową przestrzenią kolorów oraz HDR 10-bit. Nowością jest ulepszona technologia optymalizacji jakości obrazu i algorytm konwersji z HDR do SDR. Z9s oferuje również szersze spectrum kolorów BT.2020. Z9s w pełni wspiera kodek H.265/HEVC. Złącza HDMI zgodne ze standardem HDMI 2.0a umożliwiają transmisję pełnego sygnału 4K w 60 klatkach na sekundę. Silnik graficzny pozwala również na dostosowanie efektów i parametrów wyświetlanego obrazu do odbiornika czy preferencji użytkownika.

Z9s oferuje odtwarzanie plików Blu-Ray UHD oraz Full HD 3D/2D czy DVD z obrazów płyt lub struktury plików z pełnym menu nawigacyjnym. Rozbudowana funkcja edycji wyświetlania napisów pozwala na zmianę czcionki, koloru, przesunięcia na ekranie czy dodawaniem efektów. Możliwe jest również pobieranie napisów on-line w dowolnym języku. Urządzenie wspiera także automatyczne przełączanie pomiędzy klatkażem 23.976, 59.94, 25, 30, 50, 60.

Odtwarzacz oferuje pełne, sprzętowe dekodowanie dźwięku wielokanałowego HD Audio z formatami Dolby Atmos i DTS:X, z pełnym HDMI passthrough oraz downmix do niższych formatów lub stereo. Z9s wspiera natywnie 192kHz/24 bity w plikach bezstratnych FLAC na złączach cyfrowych optycznym/koncentrycznym, HDMI lub USB. Obsługiwane są też pliki SACD - konwersja do 176kHz następuje tylko na złączach optycznym i koncentrycznym, natomiast na wyjściu USB dostępne jest odtwarzanie natywnie DSD w formacie DFF, w tym DSD64/DSD128/DSD256 bez utraty jakości i przy współpracy z płatną aplikacją USB Audio Player Pro albo bezpłatną aplikacja Hiby Music. W tym ostatnim przypadku Z9s może pracować jako transport audio USB podłączony do zewnętrznego przetwornika cyfrowo-analogowego.

Fabryczna aplikacja odtwarzacza muzycznego Zidoo Music Player 3.0 posiada nowy interfejs użytkownika i obsługuje natywnie formaty SACD, DFF, DSF, APE, FLAC, WAV, CUE i inne bezstratne formaty audio. Odtwarzacz automatycznie pobiera okładki albumów i teksty piosenek. Interfejs pozwala na pełne sterowanie z urządzeń zewnętrznych przez Zidoo Control Center, bez konieczności uruchamiania telewizora. Czyni to Z9s pełnoprawnym sieciowym odtwarzaczem audio.

Odtwarzacze Zidoo są wyposażone w interfejs do zarządzania filmami o nazwie Poster Wall 2.0. Oprogramowanie wykrywa i skanuje podłączone dyski HDD, USB lub sieciowe i pobiera okładki oraz opisy filmów wraz z obsadą i ocenami IMDB. Interfejs automatycznie kategoryzuje filmy i seriale. Poster Wall pozwala na przeglądanie zasobów zarówno na telewizorze, jak i poprzez interfejs webowy Zidoo Control Center z poziomu przeglądarki internetowej w telefonie, tablecie czy komputerze PC. Alternatywnie do zarządzania bibliotekami otrzymujemy najpopularniejsze oprogramowanie do obsługi multimediów - KODI na platformę Android (obecnie w wersji 17.6) z nakładką producenta ZDMC. Możliwa jest też instalacja oryginalnego KODI 18 z wszystkimi jego funkcjami, jak i zestawem płatnych i bezpłatnych wtyczek do strumieniowania mediów z internetu. Korzystając z wtyczek strumieniowych należy mieć na uwadze fakt, że pod naciskiem producentów poszczególne wtyczki mogą być blokowane czy wyłączne, co miało miejsce w poprzednich latach w przypadku wersji Kodi 17.

W zestawie z Zidoo Z9s znajduje się pilot zdalnego sterowania na podczerwień. Kontroler ma funkcję podświetlenia, pozwala na programowanie klawiszy oraz jest wyposażony w funkcję myszy i wiele skrótów szybkiego dostępu. Pełne sterowanie zrealizujemy również przez interfejs web Zidoo Control Center z poziomu telefonów, tabletów czy komputerów PC lub zewnętrznych aplikacji np. Cetus z Google Play. Dystrybutor do obsługi odtwarzacza poleca zakupienie zewnętrznego kontrolera, np. myszy powietrznej AirMouse z czujnikiem żyroskopowym. Poruszając AirMouse w powietrzu sterujemy kursorem na ekranie telewizora.

[zdjęcie odtwarzacza sieciowego Zidoo Z9s]
[zdjęcie odtwarzacza sieciowego Zidoo Z9s - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl