Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MCINTOSH - MTI100, jednobryłowy system audio z gramofonem (8.04.2019)

Na nasz rynek wszedł McIntosh MTI100. Jest to jednobryłowy system audio z wbudowanym gramofonem. Jedynym elementem, który trzeba dodać do MTI100 by słuchać muzyki są zestawy głośnikowe. Cena detaliczna systemu wynosi 29.500 zł (dystrybucja HiFi Club).

Urządzenie zawiera gramofon, lampowy przedwzmacniacz, ekranowany przedwzmacniacz gramofonowy i wzmacniacz mocy. Układy wejściowe pozwalają na podłączenie zewnętrznego źródła analogowego (jedno wejście RCA), źródeł cyfrowych (wejścia koncentryczne i optyczne), a także na bezprzewodowy odbiór sygnału audio poprzez Bluetooth (wersja 4.2).

Oprócz terminali głośnikowych do dyspozycji jest też wyjście z przedwzmacniacza, wyjście RCA na subwoofer i wyjście słuchawkowe. Kiedy wykorzystywany jest wbudowany wzmacniacz mocy wyjście przedwzmacniacza i wejście wzmacniacza mocy są połączone zworą.

Gramofon odtwarza płyty o prędkościach obrotowych 33-1/3 oraz 45 obr/min. Zmiana prędkości jest manualna. Talerz o masie 7 funtów (3.18 kg) wykonano z aluminum. Zastosowano napęd paskowy. Synchroniczny silnik na prąd zmienny ma stałe magnesy.

W MTI100 instalowana jest wkładka typu MM Sumiko Olympia. Ma ona eliptyczną igłę na aluminiowym wsporniku. Nominalne napięcie wyjściowe to 4mV, a zalecana siła nacisku to 2g. Aluminiowe ramię jest tłumione, ma koncentryczna przeciwwagę i anti-skating.

Wzmacniacz mocy to konstrukcja pracująca w klasie D, o mocy na kanał równej 80W dla 4Ω oraz 50W dla 8Ω. Układ przedwzmacniacza bazuje na parze lamp 12AX7. Natomiast przedwzmacniacz gramofonowy jest umieszczony w osobnej obudowie w celu ekranowania.

Górna płyta MTI100 jest wykonana ze szkła o grubości 9,5mm (3/8 cala). Jest to takie same szkło jak na ściankach wzmacniaczy McIntosha. Szklana płyta spoczywa na płycie metalowej o grubości 6,35mm (1/4 cala), co zwiększa stabilność całej konstrukcji. Urządzeniem można sterować z załączonego pilota lub przy pomocy gałek na obudowie.

Na wyposażeniu MTI100 nie ma pokrywy przeciwkurzowej. Wymiary SWG to 48,9 * 17,15 * 35,6 cm. Masa wynosi 15.2 kg.

[zdjęcie systemu audio McIntosh MTI100]
[zdjęcie systemu audio McIntosh MTI100 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl