Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

FALCON ACOUSTICS - polska dystrybucja i krajowy debiut kolumn Falcon LS3/5a (15.03.2019)

Na nasz rynek weszły produkty brytyjskiej firmy Falcon Acoustics. Dystrybucją zajmuje się Audio Atelier, a pierwszym punktem sprzedaży jest wrocławski salon audio Art and Voice (www.artandvoice.pl).

Firma Falcon została założona w 1972 roku (jako Falcon Electronics) przez Malcolma Jones'a, pierwszego pracownika firmy KEF i projektanta takich głośników jak B139, B200, B110, T15, T27. Jones opuścił KEF-a w 1974 po zakończeniu projektu Reference Series 104 i skupił się wyłącznie na pracy we własnej firmie. Pierwotnie profil działalności miał się koncentrować na sprzedaży podzespołów na rynek DIY. Oprócz tego rozwinęły się też pokrewne rodzaje działalności. Opracowano szereg kitów głośnikowych. Na dużą skalę rozwinęła się produkcja cewek na rdzeniu ferrytowym. W latach 1980-tych i 90-tych nawijano setki tysięcy cewek rocznie i sprzedawano je do wielu producentów kolumn. Obecnie Falcon jest największym dostawcą głośników w Wielkiej Brytanii.

Falcon był firmą rodzinną prowadzona przez Valerie i Malcolma Jones. Po śmierci Valerie w 2008 roku Malcolm przeszedł na emeryturę w 2009, a firmę przejął Jerry Bloomfield. Malcolm zachował jednak związek z firmą jako konsultant.

Pierwszym modelem Falcona na naszym rynku jest LS3/5a. Te zestawy głośnikowe są produkowane na licencji BBC przez różne firmy. Falcon Acoustics podkreśla jednak unikalny charakter swojej wersji. Korzystając z doświadczenia Malcolma Jones'a zapewniono, że są to jedyne LS3/5a w pełni zgodne ze specyfikacją z lat 1970-tych, aczkolwiek wykonane precyzyjniej niż dawne oryginały. Pracują w nich produkowane w Wielkiej Brytanii głośniki Falcon B110 oraz Falcon T27, zaprojektowane przez Malcolma Jones'a, który projektował też oryginalne głośniki KEF B110 i KEF T27. Obudowa zamknięta jest wykonana ze sklejki i drewna bukowego. Kolumny mają impedancję nominalną 15Ω, efektywność 83dB/2,83V.

Kolumny Falcon BBC LS3/5a wykończone są w fornirach naturalnych. Warianty standardowe to European Cherry, European Walnut oraz European Elm. Warianty premium to Rosewood, European Yew oraz Butt Burr Walnut.

Cena za LS3/5a w wykończniu stanardowym to 11.990 złotych, a za kolumny w wykończeniu premium 12.490 złotych. Cena dedykowanych podstawek to 4.490 złotych.

Dystrybutor planuje też wprowadzenie na nasz rynek pozostałych modeli kolumn Falcona, trzech należących do serii R.A.M Studio oraz szczytowego modelu Falcon Reference.

[zdjęcie kolumn Falcon Acoustics BBC LS3/5a]
[zdjęcie kolumn Falcon Acoustics BBC LS3/5a - zbliżenie]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl