Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

GIGAWATT - kabel zasilający LC-2 EVO (8.03.2019)

Do sprzedaży wszedł kabel zasilający GigaWatt LC-2 EVO, który zastępuje w ofercie LC-2MK3+. Tak jak w przypadku LC-1 EVO najistotniejszą zmianą jest zwiększenie przekroju żył roboczych. LC-2 EVO jest też obecnie podstawowym wyposażeniem listew i kondycjonerów sieciowych GigaWatt.

Cena kabla w standardowej długości 1,5m wynosi 540 Euro. Oprócz tego na zamówienie dostępne będą kable 1m, 2m, 2,5m, 3m lub inne.

LC-2 EVO zawiera siedem litych przewodników o przekroju 1,5 mm2 i wysokiej konduktancji. Są one ułożone w splot o nowo opracowanej geometrii. Daje to pewny, niezdławiony przepływ prądu oraz nie dopuszcza do pojawiania się zakłóceń na wyjściu. Przekrój przewodników oraz sposób ich połączenia ze złączami dają niską rezystancję, co z kolei zapewnia dużą rezerwę prądową. Zastosowana geometria żył oraz właściwości dielektryka dają relatywnie dużą pojemność własną, co zapewnia właściwości filtrujące i tłumiące dla szerokiego zakresu zakłóceń.

Izolację przewodników wykonano z nowego, elastycznego materiału izolacyjnego PK90AT28 o bardzo niskiej stałej dielektrycznej. Zewnętrzny płaszcz wykonano z miękkiego materiału izolacyjnego GA 70AT03, tłumiącego niepożądane wibracje. Dodatkową ochronę kabla stanowi srebrny, odporny na ścieranie oplot z tworzywa sztucznego.

Żyły kabla chronione są ekranem statycznym, wykonanym z laminowanej folii aluminiowej wraz z wewnętrzną miedzianą żyłą spływową. Szczelna konstrukcja ekranu pokrywająca 100% powierzchni przewodu chroni przed wszelkimi zewnętrznymi zakłóceniami. Jednocześnie ekran zapobiega powstawaniu i rozprzestrzenianiu się wewnętrznych zakłóceń, a także cofa zebrane prądy pasożytnicze do żyły uziemiającej.

Kabel zaopatrzono w wysokiej jakości złącza o dużej powierzchni styku, co zapewnia pewny przepływ prądu. Styki pokryte są warstwą złota 24K i zostały poddane procesowi demagnetyzowania. Wszystkie przewodniki łączone są mechanicznie bez lutowania, aby zapewnić niezawodność i optymalne działanie.

Dostępne są wersje kabla EU (Schuko), US (Nema 5-20R) oraz AU (AS/NZS 3112). Znamionowy zakres pracy to 110-240 VAC 50/60Hz, a obciążalność ciągła wynosi 16 A. Kabel dostępny jest również w wersji wysokoprądowej jako LC-2HC EVO stanowiąc podstawowe wyposażenie flagowego kondycjonera sieciowego PC-4 EVO+. Przewód zakończony jest wówczas złączem typu PowerCon 32 Amp, zdolnym pracować ze stałym obciążeniem 32A.

[zdjęcie kabla zasilającego GigaWatt LC-2 EVO]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl