Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

PMC - seria kolumn MB2 i subwoofer TLE1 (21.12.2001)

Angielska firma PMC (Professional Monitor Company) znana zarówno na rynku pro-audio jak i domowego hi-fi wprowadziła nową serię kolumn MB2 oraz przeznaczony na rynek domowy subwoofer TLE1.

Zestawy serii MB2 są osiągalne zarówno w wersjach aktywnych jak i pasywnych, wszystkie mają pasmo rozciągające się od 20Hz do 25kHz (+/-3dB). Wersje aktywne korzystają z elektroniki PMC/Bryston. Aktywne zwrotnice pozwalają na regulacje dostosowujące system do akustyki pomieszczenia. Jest też wersja MB2 przeznaczona do pracy w charakterze kanału centralnego. Jako uzupełnienie dostępny jest subwoofer XB2 pozwalający zwiększyć zakres głośności w najniższych oktawach. Największy system MB2XBD-A (wersja w dwóch obudowach) ma ponad 1100W na kanał. W MB2 zastosowano 12 calowe (310 mm) głośniki basowe, 75-milimetrowe kopułkowe głośniki średniotonowe. Jedwabne kopułki są zróżnicowane w zależności od wersji, 27-milimetrowe w wersji pasywnej i 32-milimetrowe w wersji aktywnej.

TLE1 to nowy aktywny subwoofer PMC. Jest on dedykowny na rynek audiofilski. Wymiary (WSG: 550mm, 200mm, 500mm) dobrano by uzyskać smukłą oudowę. 6,5-calowy głośnik jest sterowany przez 150W wzmacniacz oparty na konstrukcji Brystona. W obudowie znajduje się zwinięta linia transmisyjna o długości niespełna 3 metry (9,5 stopy) co pozwala uzyskać pasmo przenoszenia aż do 22Hz. Zastosowano wejścia XLR i Cinch, regulację poziomu, regulację fazy i regulację częstotliwości odcięcia (38-155 Hz, 12 dB/okt.).
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2017 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl