Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

TRIANGLE - AIO 3, bezprzewodowy głośnik z Wi-Fi i Bluetooth (7.03.2019)

Na nasz rynek wszedł aktywny głośnik bezprzewodowy Triangle AIO 3. Jest on dostępny w czterech wersjach kolorystycznych (czarny, niebieski, zielony, szary) w cenie 2.699zł (dystrybucja Rafko).

AIO 3 może odtwarzać sygnał audio przesłany bezprzewodowo przez WiFi lub Bluetooth (z obsługą aptX i NFC), przez kabel Ethernet, bezpośrednio z nośników USB, przez cyfrowe wejście optyczne, a także poprzez wejście analogowe mini-jack. Zapewniono kompatybilność z DLNA.

Maksymalna rozdzielczość przyjmowanego sygnału to 24/192. Obsługiwane są pliki APE, FLAC, WAV, Apple Lossless (ALAC), AAC, AAC-LC, HE- AAC, HE-AAC v2, MP3, CBR/VBR.

AIO 3 daje dostęp do radia internetowego, w tym wszystkich polskich rozgłośni dostępnych w aplikacji TuneIN. Można też korzystać z serwisów strumieniowych Deezer, Spotify i Tidal.

Inaczej niż w wielu konkurencyjnych produktach, AIO nie posiada procesora DSP do korygowania charakterystyki sygnału audio pod kątem kompensacji niedoskonałości głośników. W AIO3 zastosowano własne przetworniki Triangle pracujące z klasyczną, pasywną zwrotnicą. Głośniki wysokotonowe mają rozmiar 1 cala, a głośniki niskośredniotonowe 3,9 cala. Wzmocnienie odbywa się również w tradycyjny sposób, każdy kanał ma swoją koncówkę o mocy 45W.

Głośnik ma obudowę z litego drewna. Do wykończenia zastosowano tkaniny skandynawskiej marki Gabriel, do wyboru w czterech wersjach kolorystycznych (czarny slate black, niebieski arctic blue), zielony lime green, szary granit grey).

Urządzenie ma kilka trybów obsługi. Fizyczne przyciski na obudowie pozwalają na włączanie/wyłączanie, zmianę źródła i poziomu głośności. Nieco szerszy jest zakres czynności dostępnych z pilota. Aby skorzystać ze wszystkich funkcji do obsługi potrzebna jest aplikacja na urządzenia mobilne. Wśród dostępnych możliwości jest między innymi grupowanie urządzeń w strefy, przełączanie między strefami/urządzeniami, tworzenie playlist, tryb stereo dla dwóch głosników AIO 3.

Masa AIO 3 wynosi 5,1kg, a jego wymiary SWG to 360*195*150 mm.

[zdjęcie bezprzewodowego głośnika Triangle AIO 3]
[zdjęcie bezprzewodowego głośnika Triangle AIO 3 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl