Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

PROAC - rocznicowe kolumny Response D2R i K6 Signature (27.02.2019)

Brytyjska firma ProAc w 2019 roku będzie obchodzić 40-lecie działalności. Z tej okazji opracowane zostały dwa nowe modele. Data rozpoczęcia sprzedaży podstawkowego Response D2R nie jest jeszcze podana choć można spodziewać się, że nastąpi to w najbliższych miesiącach. Natomiast podłogowy K6 Signature ma według zapowiedzi zadebiutować w połowie 2019 roku. Polską dystrybucję prowadzi Audioklan.

Model Response D2 swój debiut miał 15 lat temu i od tego czasu pozostał niezmieniony. Natomiast Response D2R to pokrewna wersja wyposażona we wstęgowy głośnik wysokotonowy. Nową zwrotnicę opracował Stewart Tyler, główny projektant ProAc'a od wielu lat.

Response D2 nie zostanie wycofany z produkcji. Użytkownicy kolumny z kopułkowym głośnikiem wysokotonowym nie będą mogli uaktualnić swoich egzemplarzy do wersji wstęgowej ponieważ Response D2R ma inne wycięcia w obudowie. Oba modele będą sprzedawane równolegle, a nabywcy będą mogli wybrać wersję z głośnikiem wstęgowym lub kopułkowym.

Podłogowe kolumny K6 też są już na rynku od kilku lat. Wersja K6 Signature ma zmieniony przetwornik średniotonowy i inny niż wcześniej układ głośników.

Nowy, kopułkowy przetwornik średniotonowy o rozmiarze 76mm został opracowany przez ProAc-a. Ma on lżejszą membranę niż 50-milimetrowy, który był wykorzystywany w przeszłości. Dwa głośniki niskotonowe i wstęgowy głośnik wysokotonowy są takie same jak poprzednio. Zmieniony jest natomiast układ głośników, basowe są na górze i na dole, a wysokotonowy i średniotonowy pomiędzy nimi. Zmiany dotyczące głośników wymusiły też zaprojektowanie nowej zwrotnicy. Wraz z wprowadzeniem K6 Signature ProAc zaoferuje dwie nowe wersje wykończenia, zarezerwowane wyłącznie dla tego modelu - Dark Eucalyptus i Tamo Ash. Aktualne wykończenia pozostaną dalej w ofercie.

[zdjęcie kolumn ProAc Response D2R]
[zdjęcie kolumn ProAc Response K6 Signature]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl