Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

Q ACOUSTICS - innowacyjne podstawkowe kolumny Concept 300 (15.02.2019)

Na rynek weszły nowe podstawkowe kolumny Q Acoustics Concept 300. Sa one sprzedawane wraz z podstawkami w trzech wersjach kolorystycznych o wysokim połysku: czarno-palisandrowe, biało-dębowe oraz srebro-hebanowe. Cena to 7.999 zł za sztukę, 15.998 zł za parę (dystrybucja Horn Distribution).

Flagowa kolumna podłogowa Q Acoustics, model Concept 500, został wyposażony w innowacyjne technologie. Opierając się na tym poprzednim modelu, firma opracowała innowacyjną konstrukcję zestawów Concept 300. Ta podstawkowa kolumna jest obecnie najbardziej zaawansowanym modelem firmy.

Concept 300 wykorzystuje taką samą konstrukcję obudowy Dual Gelcore oraz wewnętrzne usztywnienie P2P (Point to Point) jak zastosowano w modelu Concept 500. Obudowa składa się z trzech oddzielnych warstw, oddzielonych specjalnym żelem, dzięki czemu wibracje wysokich częstotliwości generowane przez poruszające się przetworniki zamieniane są w ciepło. Uzupełnieniem konstrukcji Dual Gelcore, mającym na celu dalsze wyeliminowanie pasożytniczych wibracji wewnętrznych jest dodatkowe usztywnienie P2P (Point to Point), dopasowane do wewnętrznych obszarów obudowy podatnych na rezonanse związane z niskimi częstotliwościami.

Podstawki Tensegrity to rozwiązanie ciekawe zarówno ze wzgledu na wzornictwo jak i aspekty techniczne. Podstawki te mają ograniczać przenoszenie wibracji oraz zapewnić stabilne wsparcie dla kolumny głośnikowej. Sa one zbudowane z trzech przenoszących obciążenia rur aluminiowych i cienkich linek ze stali nierdzewnej, które określają i utrzymują orientację przestrzenną rur. Jest to konstrukcja o bardzo małej powierzchni, samonośna, złożona z elementów które się wzajemnie ściskają (rury) oraz naprężają (linki).

Oprócz tego Concept 300 ma system podstawy izolującej, który jest zintegrowany z dnem obudowy. Zapewnia on bezpieczne połączenie obudowy z podstawką i oprócz tego zapewnia także elastyczne zawieszenie. Cała masa kolumny głośnikowej spoczywa na czterech sprężynach wytłumionych specjalnym materiałem o nazwie Sylodamp. Elastomer poliuretanowy, precyzyjnie dopasowany do masy kolumny, przekształca energię drgań sprężyn w ciepło.

Aby zachować elegancką i minimalistyczną estetykę, bez śrub widocznych na przedniej ściance, w modelu Concept 300 zastosowano konstrukcję, która umożliwia utrzymywanie zespołu przetwornika średnio-niskotonowego od tyłu za pomocą mocnych, sprężynowych śrub ustalających. Dzięki temu nie są potrzebne ozdobne elementy do zakrycia śrub, a oprócz tego utrzymana jest stała sztywność bez konieczności regulacji przez cały okres użytkowania. Głośnik o rozmiarze 165mm ma impregnowaną/powlekaną membranę papierową, 35-milimetrowy karkas z włókna szklanego i duży ferrytowy magnes. Pracuje on w obudowie bass-refleks.

Model Concept 300 został wyposażony w 28-milimetrowy głośnik wysokotonowy z membraną z powlekanej mikrofibry. Jest on izolowany od obudowy przez gumową podkładkę, co chroni przetwornik wysokotonowy przed wysyłaniem lub odbiorem niepożądanych wibracji oraz pozwala na zamontowanie go bliżej przetwornika średnio-niskotonowego, poprawiając integrację głosników. Płytka tuba na przedniej płytce poprawia dopasowanie impedancyjne bez wprowadzania podbarwień.

Kolumny Concept 300 mają dwukolorowe wykończenie. Wszystki są lakierowane na wysoki połysk i zawierają części oklejone naturalnym fornirem. Wprowadzono też jeden nowy rodzaj wykończenia łączący dwa kolory: srebrny i hebanowy.

Dane techniczne Q Acoustics Concept 300:

[zdjęcie zestawów głośnikowych Q Acoustics Concept 300]
[zdjęcie zestawów głośnikowych Q Acoustics Concept 300 - na podstawce]
[zdjęcie zestawów głośnikowych Q Acoustics Concept 300 - mocowanie podstawki]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl