Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

TECHNICS - gramofony SL-1200MK7 i SL-1500C (.01.2019)

Do oferty marki Technics wchodzą dwa nowe gramofony. Komunikaty o tych modelach pojawiły sie przy okazji niedawnej wystawy CES w Las Vegas.

Pierwszy gramofon należy do słynnej serii 1200, która została zapoczątkowana w 1972 roku wraz z premierą modelu SL-1200. Najnowsza wersja ma oznaczenie MK7. Na rynku amerykańskim będzie dostępny gramofon o nazwie SL-1200MK7, a na rynku europejskim SL-1210MK7. Zachowano znane z poprzedników wzornictwo i walory użytkowe. Producent zapewnia też, że gramofon będzie miał wysoką trwałość.

Wersja MK7 ma nowy, bezrdzeniowy silnik, udoskonalenia podnoszące jakośc dźwięku i nowe funkcje dla DJ-ów, w tym odtwarzanie do tyłu. Tak jak poprzednie 1200-ki jest to gramofon z napędem bezpośrednim. Silnik ma bezrdzeniowy stator. Podniesiono siłę magnesów rotora oraz zoptymalizowano szczelinę pomiędzy rotorem a statorem osiągając wysoki moment obrotowy, tak jak w SL-1200MK5.

Ramię o ksztłcie litery S ma rurkę z aluminium. Talerz jest dwuwarstwowy, jego aluminiowy odlew jest w całości pokryty z tyłu tłumiąca gumą. Chassis skonstruowano tak by zapewnić sztywność i tłumienie. Aluminiowy odlew jest sztywno połączony z mieszaniną ABS i włókna szklanego, co daje dwuwarstwową konstrukcję. Gramofon posadowiono na izloatorach ze sprężynami i gumą. Terminale wyjściowe są pozłacane. Kabel zasiania jest odłączany.

Nowy mikroprocesorowy układ sterowania silnikiem zapewnia wysokie osiągi przy normalnej pracy, ale reaguje też precyzyjnie na sposoby otwarzania stosowane przez DJ-ów, jak choćby scratching. Startowy moment obrotowy i szybkość hamowania można indywidualnie dopasować do preferencji użytkownika. Obsługiwane są prędkości obrotowe 33-1/3, 45 oraz 78 obr/min. Możliwa jest regulacja wysokości dźwięku (pitch control) w zakresie +/-8%, +/-16%. Zainstalowane jest też oświetlanie igły, aby ułatwić użytkowanie w ciemnym otoczeniu.

Gramofon SL-1500C to w pełni wyposażone urządzenie. Fabrycznie instalowana jest wkładka Ortofon 2M Red. SL-1500C ma też wbudowany przedwzmacniacz gramofnowy dla wkładek MM i można go podłączyć do zwykłych wejść liniowych we wzmacniaczu. Zastosowano wiele rozwiązań technicznych znanych już z gramofonów Technicsa.

SL-1500C to gamofon z napędem bezpośrednim. Zastosowano bezrdzeniowy silnik o wysokim momencie obrotowym takim jak w modelu SL-1200MK5. Sterowanie silnika zostało zoptymalizowane do masy talerza, a precyzja detekcji położenia talerza została poprawiona. Ramię w kształcie litery S ma aluminiowa rurkę. Wysokość ramienia jest regulowana w zakresie 6mm, co ułatwia stosowanie innych wkładek niż instalowany fabrycznie Ortofon. Ramię jest automatycznie podnoszone po osiągnięciu konca płyty (tą funkcję można wyłączyć). Dwuwarstwowy talerz to aluminiowy odlew w całości pokryty z tyłu tłumiąca gumą. Chassis to aluminiowy odlew jest sztywno połączony z mieszaniną ABS i włókna szklanego - ta dwuwarstwowa konstrukcja zapewnia sztywność i tłumienie drgań. Gramofon posadowiono na izloatorach ze sprężynami i gumą.

Przedwzmacniacz gramofonowy jest ekranowany w celu minimalizacji zakłóceń i oprócz tego ma też swoje osobne układy zasilania, niezależne od zasialnia silnika i układów sterowania.

[zdjęcie gramofonu Technics SL-1200MK7]
[zdjęcie gramofonu Technics SL-1500C]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl