Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

GIGAWATT - kabel instalacyjny LC-Y EVO i kabel zasilający LC-1 EVO (24.01.2019)

GigaWatt wprowadził do ofery dwa nowe kable. Jeden to kabel instalacyjny, a drugi to kabel zasilający.

LC-Y EVO 3X4 (cena 30 Euro/m) to ekranowany kabel instalacyjny zastępujący wersję LC-Y MK3+. W porównaniu z poprzednią wersją zmieniona została geometria żył, a także wewnętrzna izolacja tłumiąca, która teraz wykonana jest z bardziej elastycznego materiału. LC-Y EVO 3X4 to własne opracowanie firmy. Służy do wykonania dowolnej instalacji jednofazowej o napięciu 110-240 V.

Żyły robocze o wysokiej konduktancji zbudowane są z trzech litych przewodników o przekroju 4 mm2 każdy. Wykonano je z miedzi 99.997% (OFHC C10100), dodatkowo poddawanej procesowi wyżarzania w celu uzyskania jednorodności struktury i lepszej przewodności. Wersja LC-Y EVO posiada zmienioną geometrię żył, dzięki czemu teraz, tworzą one skuteczniejszy dolnoprzepustowy filtr RFI oraz odznaczają się większą odpornością na zakłócenia elektromagnetyczne (EMI). Jako izolatora żył użyto także nowego, elastycznego materiału izolacyjnego PK90AT28 o bardzo niskiej stałej dielektrycznej. Skręcone ze sobą równolegle żyły robocze kabla ekranowane są za pomocą folii aluminiowo-poliestrowej, która wzdłuż całej długości styka się z nieizolowaną pobielaną żyłą o przekroju 1,5 mm2. Szczelny statyczny ekran, pokrywający 100% powierzchni kabla, chroni przed zewnętrznymi zakłóceniami EMI i RFI oraz zapobiega powstawaniu i rozprzestrzenianiu się wewnętrznych zakłóceń.

Przewodniki wraz z ekranem otacza dodatkowy plastyczny materiał, izolujący od zewnętrznych wibracji. W ulepszonej konstrukcji LC-Y EVO ta warstwa izolacji wykonana jest z przezroczystego polimeru TPV56, o bardzo dobrych właściwościach tłumiących. Zastosowanie nowego materiału powoduje także, że cały przewód jest bardziej elastyczny i łatwiejszy do układania. Całość konstrukcji kabla osłonięta jest wytrzymałym ochronnym płaszczem wykonanym z materiału izolacyjnego GA 70AT03.

Kabel polecany jest do instalacji zasilających w pomieszczeniach odsłuchowych, studiów nagraniowych, sal kinowych, a także w miejscach szczególnie narażonych na promieniowanie elektromagnetyczne, jak porty lotnicze, szpitale, stanowiska pracy komputerów i aparatów pomiarowych. LC-Y EVO 3X4 przeznaczony jest do układania w instalacjach pod- i natynkowych, w pomieszczeniach suchych, wilgotnych oraz bezpośrednio w betonie. Dopuszczalne jest też wykorzystanie kabla w instalacjach zewnętrznych pod warunkiem, że nie będzie narażony na bezpośrednie promieniowanie słoneczne lub gdy układany będzie w kanałach kablowych.

LC-1 EVO (cena 210 Euro dla długości 1,5m) to podstawowy kabel zasilający, wprowadzony zamiast wersji LC-1 MK3+. W tym przypadku zmiana konstrukcyjna jest znaczna, ponieważ prawie dwukrotnie zwiększył się przekrój żył roboczych. Kabel ten jest też standardowym elementem wyposażenia kondycjonerów i listew zasilających GigaWatt.

Żyły robocze kabla wykonane są z miedzi o czystości 99.997% (OFHC C10100), dodatkowo poddawanej procesowi wyżarzania w celu uzyskania jednorodności struktury i lepszej przewodności. Pięć litych przewodników o przekroju 1,5 mm2 i wysokiej konduktancji, ułożonych jest w splot o nowo opracowanej geometrii. Przekrój przewodników oraz sposób ich połączenia ze złączami gwarantuje niska rezystancję. Relatywnie duża pojemność własna wynikająca z geometrii żył oraz właściwości dielektryka ma zapewnić właściwości filtrujące i tłumiące dla szerokiego zakresu zakłóceń.

Izolację przewodników wykonano z nowego, elastycznego materiału izolacyjnego PK90AT28 o bardzo niskiej stałej dielektrycznej. Zewnętrzny płaszcz wykonano z miękkiego materiału izolacyjnego GA 70AT03, tłumiącego niepożądane wibracje. Dodatkową ochronę kabla stanowi srebrny, odporny na ścieranie oplot z tworzywa sztucznego.

Żyły kabla chronione są ekranem statycznym, wykonanym z laminowanej folii aluminiowej wraz z wewnętrzną miedzianą żyłą spływową. Szczelna konstrukcja ekranu pokrywająca 100% powierzchni przewodu chroni przed wszelkimi zewnętrznymi zakłóceniami. Jednocześnie ekran zapobiega powstawaniu i rozprzestrzenianiu się wewnętrznych zakłóceń, a także cofa zebrane prądy pasożytnicze do żyły uziemiającej.

Kabel zaopatrzono w wysokiej jakości złącza o dużej powierzchni styku. Styki zostały poddane procesowi demagnetyzowania. Wszystkie przewodniki łączone są mechanicznie bez lutowania.

[zdjęcie kabla instalacyjnego GigaWatt LC-Y EVO 3X4]
[zdjęcie kabla zasilającego GigaWatt LC-1 EVO]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl