Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

GOLDMUND - aktywne, bezprzewodowe kolumny podłogowe Prana (16.01.2019)

Firma Goldmund wprowadziła do oferty aktywne, bezprzewodowe kolumny Prana. Nazwa nawiązuje do pojęcia oznaczającego siłę życiową w hinduiźmie.

Producent udziela na zestawy trzyletniej gwarancji. Aktualnie Goldmund nie ma przedstawiciela w Polsce. W sprawie ceny zestawów i adresów sprzedawców należy się kontaktować poprzez witrynę producenta (https://goldmund.com/contact/). Orientacyjnie można założyć, że cena Prany bez podatku kształtuje się na poziomie kilkudziesięciu tysięcy Euro za parę.

Kolumny Prana są wykonane z wysokojakościowego aluminium. Każdy zestaw składa się z dwóch obudów zamocowanych na specjalnej ramie. Zaimplementowano firmową technolgię uziemienia mechanicznego.

Głośnik wysokotonowy to 1-calowa miękka kopułka. Głośnik średniotonowy ma rozmiar 7 cali. Głośnik basowy o rozmiarze 9 cali pracuje w obudowie bass-reflex. Prana to zestawy w pełni aktywne i dla każdego głośnika jest wewnątrz osobny wzmacniacz Telos. Wzmacniacz dla głośnika basowego ma moc 250W, a wzmacniacze dla głośników średnio- i wysokotonowego po 175W. Prana wykorzystuje firmowe techniki przetwarzania sygnału. Zastosowano model Goldmund Proteus Mathematical. Układy DSP mają zaimplementowaną technologię Leonardo 2 (najnowsza wersja algorytmu do korekty wyrównania czasowego), a także cyfrowe zwrotnice, nastawy wzmocnienia i opóźnienia.

Prana może odbierać syganały bezprzewodowo i wraz z komputerowym źródłem stworzyć kompletny system audio. Można też podłączyć źródło na cyfrowe wejście SPDIF. Do bardziej rozbudowanych systemów z większą ilością źródeł Goldmund poleca połączenie Prany z hubem Talisman Wireless lub też firmowymi procesorami.

Dane techniczne kolumn Goldmund Prana:

[zdjęcie zestawów głośnikowych Goldmund Prana]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl