Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

LEGACY - amerykańska marka w Audio Systemie (12.01.2019)

Audio System wprowadził do swojej oferty produkty amerykańskiej firmy Legacy Audio, działającej od ponad trzydziestu lat, mającej siedzibę w Springfield, w stanie Illinois.

Legacy Audio jest producentem kolumn aktywnych i pasywnych, zestawów centralnych i efektowych do kina domowego, subwooferów, soundbarów, a także końcówek mocy, przetworników cyfrowo-analogowych i analogowo-cyfrowych oraz procesorów DSP i zewnętrznych zwrotnic aktywnych. Oprócz sprzętu do zastosowań domowych oferta Legacy obejmuje też modele pro-audio. Najtańsze kolumny podstawkowe Studio HD w standardowym wykończeniu kosztują 9.700 złotych, a cena najdroższych zestawów Valor System wynosi 432.000 złotych.

Firma została założona w Illinois przez inżyniera Billa Dudlestona, który nawiązał współpracę ze stolarzem Jacobem Albrightem. Pierwszą siedzibą firmy był garaż w regionie amerykańskiego środkowego zachodu, w okolicy znanej z pól kukurydzy. Pierwszy model kolumn nosił nazwę Legacy-1 i szybko zdobył uznanie, a firma zaczęła się rozwijać.

Bill Dudleston jest absolwentem Uniwesytetu Illinois. Ma na koncie wiele publikacji związanych z akustyką, a także jest autorem wielu patentów.

Legacy Audio projektowało i produkowało głośniki dla różnych firm zewnętrznych i instytucji, m.in. Arista, Sony, Universal Music Group, czy Stradivari Violin Society. Znani producenci i inżynierowie dźwięku, laureaci nagród Grammy, tacy jak Rick Rubin, Antonio L.A. Reid, Herb Powers używali sprzętu Legacy przy nagrywaniu takich artystów jak Sheryl Crowe, Johnny Cash, Tom Petty, Red Hot Chili Peppers, Mariah Carey, czy Usher. Inżynier dźwięku Steve Hoffman używał kolumn Legacy przy remasteringu nagrań Elvisa Presleya, Franka Sinatry i Nat King Cole'a.

W materiałach firmowych podkreśla się, że Legacy przywiązuje bardzo dużą wagę do standardu wykonania, a najtańsze modele wytwarzane są z taką samą precyzją jak modele flagowe.

[zdjęcie zestawów głośnikowych Legacy Valor System]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl