Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

LUMIN - odtwarzacz strumieniowy T2 (11.01.2019)

Pojawił się nowy odtwarzacz strumieniowy marki Lumin, model T2. Światowa premiera miała miejsce 7 stycznia, a do końca stycznia spodziewane jest rozpoczęcie sprzedaży w Polsce. T2 jest produkowany w dwóch wersjach kolorystycznych (czarny, srebrny), a jego cenę ustalono na 19.990 złotych (dystrybucja Moje Audio).

Zewnętrznie T2 przypomina wcześniejsze modele Lumina, ale wprowadzono wiele zmian. Sama obudowa to nowa konstrukcja, ulepszona w stosunku do modelu T1, o zwiększonej sztywności i lepszym ekranowaniu. Aluminowe panele są szczotkowane i w wersji czarnej anodyzowane.

Analogowy stopień wyjściowy został przeprojektowany i wykorzystuje technologię z modelu X1. Charakteryzuje się on bardzo niskim poziomem szumów i dużym zakresem dynamiki. Zastosowano wyjściowy kondensator dedykowany do audio.

W T2 zaimplementowano nowy procesor. Obsługiwane są sygnały jednobitowe do DSD512 i PCM do 384kHz. Konwersję cyfrowo-analogową obsługują podwójne układy ES9028PRO SABRE współpracujące z precyzyjnym, dyskretnym zegarem. Dostępna jest 32-bitowa, cyfrowa regulacja głośności. Można też wykonać upsampling lub downsampling.

Sygnał audio podawany jest przez wejście sieciowe RJ45 Gigabit Ethernet (1000BASE-T). Oprócz tego można też podłączać nośniki USB, czy to pamięci flash, czy dyski (pojedyncza partycja FAT32, NTFS, exFAT lub EXT2/3).

Do dyspozycji są wyjścia analogowe: niesymetryczne RCA oraz symetryczne XLR. Jest też wyjście cyfrowe BNC, na którym może być podany zarówno sygnał PCM jak i DSD.

Odtwarzacz T2 ma wbudowany wewnątrz zasilacz. Jest to niskoszumny zasilacz impulsowy, automatycznie dopasowujący się do napięć sieciowych z zakresu 100-240V AC. Zasilacz jest ekranowany aby zminimalizować zakłócenia układów elektronicznych. Zastosowano też dwustopniową stablizację o bardzo niskim poziomie szumów, z osobnymi układami dla sekcji analogowej i cyfrowej.

Istnieje możliwość aktualizacji wewnętrznego oprogramowania (firmware), co pozwoli na przyszłe poprawki jakościowe i/lub funkcjonalne.

Do sterowania można wykorzystać aplikacje na urządzenia Apple iOS (wymagany iOS 8.0 lub późniejszy) lub z systemem Android (wymagany Android 4.0 Ice Cream Sandwich lub późniejszy).

T2 wspiera protokół UPnP AV z rozszerzeniem dla strumieniowania audio (OpenHome). Lista obsługiwanych technologii/serwisów obejmuje Roon Ready, Apple AirPlay, MQA, Spotify Connect, TIDAL, Qobuz i TuneIn Radio. Specjalne ikony Tidal MQA oraz Qobuz high-res informują o odtwarzaniu plików hi-res. Wspierane są grafiki ilustracyjne wysokiej jakości, cache-owanie grafik, funkcja szukania, obsługa wielu tagów, w tym tagu kompozytora. Moża grupować albumy w playlisty, zapisywać, synchronizować i przywracać playlisty (włączając w to Tidal i Qobuz). Automatycznie prezentowane są linki internetowe do artystów, albumów, utworów. Obsługiwane jest odtwarzanie bez przerw (gapless).

Dane techniczne odtwarzacza Lumin T2:

[zdjęcie odtwarzacza strumieniowego Lumin T2 - srebrny]
[zdjęcie odtwarzacza strumieniowego Lumin T2 - czarny]
[zdjęcie odtwarzacza strumieniowego Lumin T2 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl