Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MC INTOSH - stereofoniczny, 300-watowy wzmacniacz mocy MC312 (10.12.2018)

Na nasz rynek wszedł stereofoniczny wzmacniacz mocy McIntosh MC312. Cena urządzenia wynosi 32.500 złotych (dystrybucja HiFi Club).

MC312 to wzmacniacz tranzystorowy, o mocy 300W na kanał, o topologii układu komplementartnej przeciwsobnej. Zastosowano firmowe Autoformery, czyli transformatory wyjściowe, dzięki czemu moc wyjściowa jest taka sama dla obciążenia 2, 4 i 8 omów. Dla każdej z trzech wymienionych impedacji obciążenia jest osobny terminal głośnikowy.

Wejścia są zarówno w postaci niesymetrycznej RCA jak i symetrycznej XLR. Oprócz terminali głośnikowych są też wyjścia liniowe (RCA, XLR), co ułatwia bi-amping, podłączenie subwoofera czy przekazanie sygnału do innego urządzenia.

W stosunku do poprzedzającego modelu wprowadzono szereg udoskonaleń. Podwojono pojemność filtrującą w zasilaczu, co zaoowocowało powiększeniem parametru dynamic headroom o 27%, z 1.8dB do 2.3dB. Dalsze korzyści ze zwiększonej pojemności to zapobieganie zniekształceniom i poprawa jakości basu. Poprawiono też wiele podzespołów i okablowanie.

Trzymając się wiernie firmowej stylistyki wprowadzono jednak kilka udoskonaleń dotyczących wyglądu. Zastosowano bezpośrednie podświetlenie LED dla panelu frontowego. Autoformery nadal znajdują się po bokach transformatora zasilającego, ale teraz są umieszczone w nowych obudowach przykrytych pojedynczą pokrywą ze szklanymi wkładkami ze schematem wyprowadzeń każdego tramsformatora. Radiatory Monogrammed Heatsinks są częściowo uformowane w taki sposób, że ich przekrój ma kształt firmowego logo. Tak jak nas do tego przyzwyczaiła firma McIntosh, MC312 ma chassis z polerowanej stali nierdzewnej, panel frontowy z czarnego szkła, podświetlane logo, aluminiowe gałki i podświetlane na niebiesko wychyłowe mierniki mocy.

Wyposażenie MC312 obejmuje technologie Power Guard (monitoruje sygnał wejściowy i zabezpiecza przed obcinaniem), Sentry Monitor (pracujące bez bezpieczników, automatyczne zabezpieczenie przed zwarciem wyjścia). Jest też wejście wyzwalacza i dwa wyjścia wyzwalacza do włączania/wyłączania urządzeń.

Zastosowano złocone, opatentowane terminale głośnikowe Solid Cinch. Mają one zabezpieczać przed przypadkowym obluzowaniem połączenia.

Dane techniczne MC312:

[zdjęcie wzmacniacza mocy McIntosh MC312]
[zdjęcie wzmacniacza mocy McIntosh MC312 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl