Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ZIDOO - Z10, odtwarzacz sieciowy 4K HDD (20.11.2018)

Zidoo Z10 to najnowszy odtwarzacz Android TV Box 4K. Cena detaliczna wersji podstawowej wynosi 1.199 zł (dystrybucja C4i). Istnieje możliwość zamówienia odtwarzacza z dyskiem SATA pojemności 2, 3, 4 czy 6TB albo większym i z klawiaturą bezprzewodową typu AirMouse (Zidoo V5, V6 lub Deluxe). Produkt jest objęty 12-miesięczną gwarancją producenta, a dystrybutor zawsze dostarcza odtwarzacze z aktualnym oprogramowaniem firmowym. Urządzenie jest dostępne w sklepie elektronicznym dostępnym pod adresem www.c4i.com.pl.

Zidoo Z10 pracuje pod kontrolą systemu Android 7.1 z dostępem do Google Play i możliwością pobierania aplikacji. Android pracuje równolegle z systemem OpenWRT, który pozwala korzystać z urządzenia jako serwera NAS. Wystarczy zamocować dysk twardy (wewnętrzny lub USB), aby stworzyć domowy serwer plików z możliwością udostępniania zasobów czy wbudowanym klientem torrent/transmission. Z10 oferuje stabilną pracę w sieci lokalnej dzięki obsłudze protokołów transmisji NFS, SMB V2 (nowość), SMB V1 i innych.

Nowa obudowa wykonana ze szczotkowanego aluminium ma ożebrowaną górną pokrywę dla poprawy odprowadzania ciepła, czytelny wyświetlacz LED oraz kieszeń do montażu dysku twardego (SATA 3.0 o rozmiarze 3,5 cala, pojemność nawet 10TB). Obsługa dysku HDD wymusiła instalację wentylatora, który według komunikatu prasowego jest jednak bardzo cichy, a jego prędkość inteligentnie dostosowana do obciążenia. W Z10 wykorzystano wysokiej jakości komponenty elektroniczne, a płyta główna została wyprodukowana przy wykorzystaniu specjalnej technologii pokrywania oparami złota, gwarantującej większą trwałość.

Dostępne złącza audio to SPDIF optyczne i koaksjalne oraz analogowe wyjście liniowe RCA LR do podłączenia do wzmacniacza. Wyjścia wideo to HDMI 2.0a oraz kompozytowe RCA, co pozwala podłączyć odtwarzacz zarówno do nowszych jak i starszych odbiorników. Zidoo Z10 posiada ponadto wejście HDMI 2.0 do podłączenia zewnętrznego źródła, jak na przykład konsola, dekoder satelitarny czy chromecast.

Do sieci można się podłączyć kablem Ethernet (przepustowość 1Gb/s) lub bezprzewodowo poprzez dwuzakresowy moduł WiFi 2.4Ghz/5Ghz 802.11ac 2T2R 867 Mb/s. Jest też obsługa Bluetooth 4.2 do podłączenia urządzeń peryferyjnych. Funkcje bezprzewodowe uzupełnia Miracast oraz wsparcie DLNA.

Do dyspozycji są także dwa gniazda USB 3.0, dwa złącza USB 2.0 oraz zewnętrzne złącze SATA 3.0.

Z10 oferuje pełne, sprzętowe dekodowanie dźwięku wielokanałowego HD Audio z formatami Dolby Atmos i DTS:X, z pełnym HDMI pass through oraz downmix do stereo. Z10 wspiera natywnie 192kHz/24 bity w plikach bezstratnych FLAC na złączach cyfrowych optycznym/koaksjalnym lub USB. Po zainstalowaniu programu Tidal HiFi z Google Play możliwe jest strumieniowanie plików high res 192kHz. Z10 odtwarza również SACD - konwersja do 176 kHz następuje tylko na złączach optycznym i koaksjalnym natomiast na wyjściu USB uzyskamy odtwarzanie natywnie DSD w formacie DFF, w tym DSD64/DSD128/DSD256 przy współpracy z płatną aplikacją USB Audio Player Pro albo bezpłatną aplikacja Hiby Music. W tym ostatnim przypadku Z10 może pracować jako transport audio połączony przez USB do zewnętrznego przetwornika cyfrowo-analogowego. Natywna aplikacja odtwarzacza muzycznego Zidoo Music Player 3.0 posiada nowy interfejs użytkownika i obsługuje natywnie SACD, DFF, DSF, APE, FLAC, WAV i inne bezstratne formaty audio. Odtwarzacz automatycznie pobiera okładki albumów i teksty piosenek. Interfejs pozwala na pełne sterowanie z urządzeń zewnętrznych przez Zidoo Control Center, bez konieczności uruchamiania telewizora.

Za wyświetlanie obrazu odpowiada chipset Realtek RTD1296DD. Zidoo jest jednym z największych producentów urządzeń z procesorami Realtek, a nowy układ powstał w wyniku współpracy obu firm. Czterordzeniowy, 64-bitowy procesor bazujący na platformie ARM Cortex-A53 został specjalnie zaprojektowany do odtwarzania multimediów. Działa on we współpracy z modułem graficznym Mali T820. Zastosowany układ pozwala uzyskać jakość wideo przewyższającą możliwości innych współczesnych set-top boxów z systemami Android, Windows, czy Linux. Z10 posiada 2GB pamięci RAM i 16GB szybkiej pamięci eMMC.

Urządzenie wspiera płynne wyświetlanie obrazu 4K Ultra HD 60Hz z 10-bitową przestrzenią kolorów oraz HDR 10-bit. Nowością w Zidoo Z10 jest technologia optymalizacji jakości obrazu i zoptymalizowany algorytm konwersji z HDR do SDR, który pozwala dokładnie odtworzyć oryginalne kolory podczas odtwarzania 4K HDR, również bez telewizora HDR. Oferuje również szersze spectrum kolorów BT.2020. Zidoo Z10 wspiera kodek H.265/HEVC. Zastosowane złącza HDMI są zgodne ze standardem HDMI 2.0a, co umożliwia transmisję pełnego sygnału 4K w 60 klatkach na sekundę. Silnik graficzny pozwala również na precyzyjne dostosowanie efektów i parametrów wyświetlanego obrazu oraz dostosowanie go do odbiornika czy preferencji użytkownika.

Zidoo Z10 oferuje odtwarzanie plików Blu-Ray UHD oraz Full HD 3D/2D z obrazów płyt lub struktury plików z pełnym menu nawigacyjnym. Rozbudowana funkcja edycji wyświetlania napisów pozwala na zmianę czcionki, koloru, przesunięcia na ekranie czy dodawanie efektów. Możliwe jest również pobieranie napisów on-line w dowolnym języku. Urządzenie wspiera również automatyczne przełączanie pomiędzy klatkażem 23.976, 59.94, 25, 30, 50, 60.

W zestawie jest pilot zdalnego sterowania na podczerwień. Kontroler ma funkcję podświetlenia, pozwala na programowanie klawiszy oraz jest wyposażony w funkcję myszy i wiele skrótów szybkiego dostępu. Pełne sterowanie zrealizujemy również przez interfejs web Zidoo Control Center z poziomu telefonów, tabletów czy komputerów PC lub zewnętrznych aplikacji np. Cetus z Google Play. Istnieje możliwość zamówienia zewnętrznego kontrolera, np. myszy powietrznej AirMouse z czujnikiem żyroskopowym.

Odtwarzacze Zidoo są wyposażone w interfejs do zarządzania filmami w postaci aplikacji Poster Wall 2.0. Oprogramowanie wykrywa i skanuje podłączone dyski HDD, USB lub sieciowe i pobiera okładki oraz opisy filmów wraz z obsadą i ocenami IMDB. Interfejs automatycznie kategoryzuje filmy i seriale, łącząc je w razie potrzeby w serie. Poster Wall pozwala na przeglądanie zasobów zarówno na telewizorze, jak też w interfejsie webowym Zidoo Control Center z poziomu przeglądarki internetowej w telefonie, tablecie czy komputerze PC. Alternatywnie do zarządzania bibliotekami służy najpopularniejsze oprogramowanie na platformę Android, czyli KODI (obecnie w wersji 17.6) z nakładką producenta ZDMC.

Producent intensywnie rozwija swoje produkty pod kątem pracy w popularnych instalacjach inteligentnego budynku lub instalacjach korporacyjnych. Zidoo Z10 otrzymujmy z portem RS232 i wsparciem sterowania z poziomu http czy systemu Control4.

[zdjęcie odtwarzacze sieciowego Zidoo Z10]
[zdjęcie odtwarzacze sieciowego Zidoo Z10 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl