Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ARTNOVION - pułapki basowe z technologią TPDA (14.11.2018)

Portugalska firma Artnovion wprowadziła do oferty pułapki basowe z firmową, opatentowaną technologią TPDA. Polską dystrybucję prowadzi CORE trends.

Firmowa technologia TPDA (Tuneable Pistonic Diaphragmatic Membrane) pozwala na efektywne pochłanianie niskich częstotliwości sięgających 40Hz przy zachowaniu umiarkowanych wymiarów pułapki. Poza tym możliwe jest strojenie częstotliwości pochłaniania.

Ustrój TDPA składa się z odpowiednio dopasowanej masy zawieszonej na elastycznej membranie. W przeciwieństwie do tradycyjnych ustrojów membranowych w tym przypadku masa i elastyczne zawieszenie są oddzielnymi elementami, co pozwala zapewnić potrzebny zakres ruchu oraz tłokowy charakter pracy. Poza tym zastosowana konstrukcja umożliwia łatwą zmianę masy przez użytkowika, a w konsekwencji nastrojenie pułapki na wymaganą częstotliwość, stosownie do konkretnego pomieszczenia.

Najnowsze pułapki narożne Artnovion z TPDA można stroić w zakresie 60 Hz do 80 Hz. Są one dostępne w kilku warintach o różnych frontach.

Natomiast pułapki z rodziny Sub-Trap można stroić w zakresie 40Hz do 60Hz. Ustrój Sub-Trap ma trzy oddzielne zespoły membrana-komora i jest dostępny w wersji narożnej oraz wersji wolnostojącej.

Firma Artnovion udostępniła też artykuł z dokładniejszym technicznym omówieniem zastosowanej technologii.

[zdjęcie pułapki basowej Artnovion Sub-Trap - wersja wolnostojąca]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl