Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

QUESTYLE AUDIO - flagowy przetwornik cyfrowo-analogowy CMA Twelve (10.11.2018)

Pod koniec listopada do sprzedaży ma wejść przetwornik cyfrowo-analogowy z wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym Questyle Audio CMA Twelve. Wcześniej nowy model będzie prezentowany na wystawie Audio Video Show w Warszawie w dniach 16-18 listopada. Questyle oferuje dwie wersje urządzenia: CMA Twelve i CMA Twelve Master. Druga wersja posiada laserowo wygrawerowane logo z napisem MASTER oraz ceramiczną płytę PCB firmy Rogers, co daje dodatkowy wzrost jakości. Obie wersje są produkowane zarówno w czarnym, jak i złotym wykończeniu. Cena sugerowana wersji Standard wynosi 4.999 złotych, a wersji Master 8.999 złotych (dystrybucja MIP). Ten nowy model ma uświetnić dwunastą rocznicę wprowadzenia technologii wzmocnienia w trybie prądowym przez firmę Questyle.

Producent szczyci się wysoką jakością wykonania, która jest owocem współpracy firm Questyle i Foxconn. Obudowa bardzo dobrze odprowadza ciepło, a pracujący w czystej klasie A CMA Twelve zachowuje stabilność i optymalną temperaturę pracy równą 45 stopni. Diody informują o stanie pracy urządzenia, w tym także o położeniu pokrętła głośności. Obudowa jest piaskowana. Aby uniknąć niepożądanych rezonansów, obudowa CMA Twelve jest wykonana z aluminium lotniczego 6063 o grubości 10mm. Co więcej, obudowa jest spasowana z dokładnością do 0.02mm.

CMA Twelve ma typowe wejścia cyfrowe koncentryczne i optyczne, a także wejście cyfrowe w studyjnym standardzie AES/EBU XLR. Na tych wejściach obsługiwane są sygnały PCM 44,1-102kHz/16-24bity. Najszersza gama sygnałów jest obsługiwana na wejściu USB typ B (wsparcie w Win XP, Vista, Win7, Win8, Win10 oraz MAC OS). Odbierane są PCM 44.1kHz-384kHz/16-32bity, natywne DSD64, DSD128, DSD256, a także DSD64, DSD128, DSD256 w formacie DoP. CMA Twelve obsługuje sygnały Direct Stream Digital aż do formatu DSD256 w sposób bezpośredni.

CMA Twelve jest zbudowany w oparciu o cztery grupy wzmacniaczy pracujących w trybie wzmocnienia prądowego. Uzyskano przez to bardzo duży zapas mocy do wysterowania każdych słuchawek, a jednocześnie niskie są zniekształcenia. Ponadto, system kontroli prądu podkładu (biasu) zapewnia jego optymalny poziom, tak aby uzyskać optymalne brzmienie z każdych podłączonych słuchawek.

Na wyposażeniu są trzy gniazda słuchawkowe. Jest zyskujące na popularności symetryczne gniazdo 4.4mm, a także 4-stykowe wyjście symetryczne XLR i gniazdo jack 6,35mm.

Oprócz wyjść słuchawkowych jest też do dyspozycji cyfrowe wyjście koncentryczne i wyjście liniowe w dwóch postaciach, symetryczne XLR oraz niesymetryczne RCA. Poziom na wyjściach liniowych można ustawić na jeden z dwóch poziomów (Standard 14dBu oraz Studio 20dBu). Oprócz tego jest też przełącznik do zmiany trybu pracy wyjść ze stałopoziomowego do pracy z regulacją głośności.

Dane techniczne Questyle CMA Twelve:

[zdjęcie przetwornika CA Questyle Audio CMA Twelve]
[zdjęcie przetwornika CA Questyle Audio CMA Twelve - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl