Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

TRIANGLE - seria kolumn Plaisir na polskim rynku (2.11.2018)

Na polski rynek weszły kolumny serii Plaisir francuskiej firmy Triangle. Serię tworzą zestawy podłogowe Plaisir Kari (3.395 zł para), kolumny podstawkowe Plaisir Lymna (1.795 zł para) i kolumna centralna Plaisir Alectis (1.295 zł sztuka). Dystrybucję prowadzi Rafko.

Kolumny Plaisir (po francusku przyjemność) są dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych, czarnej i białej. Obudowy wykonano z płyt MDF wykończonych czarną lub białą okleiną z frontami malowanymi na gładki mat.

Wszystkie trzy modele łączy kilka technicznych podobieństw. Taka sama jest efektywność równa 90dB i impedancja nominalna równa 6Ω. W serii Plaisir stosowany jest głośnik wysokotonowy TZ209P - klasyczne rozwiązanie Triangle, oparte na kopułce z tytanu oraz układzie napędowym z magnesem neodymowym. Głośnik ten ma ochronną siatkę i element do kontorli fazy oraz rozpraszania dźwięku.

Plaisir Kari to kolumna podłogowa, 2,5-drożna, z tunelem bass-reflex na przedniej ściance. Głośnik niskośredniotonowy 5,25 cala ma celulozową membranę i charakterysyczne zawieszenie o niedużym skoku, złożone z kilku niedużych fałd. Ten typ zawieszenie jest preferowany przez Triangle ze względu na odtwarzanie zakresu średnich tonów, a zwłaszcza wokali. Głośnik niskotonowy 5,25 cala też ma celulozową membranę oraz typowe gumowe zawieszenie z pojedynczą fałdą. Wymiary kolumny (WSG) to 965*188*275mm.

Plaisir Lymna to kolumna podstawkowa, 2-drożna, z tunelem bass-reflex na tylnej ściance. Głośnik niskośredniotonowy 5,25 cala ma celulozową membranę i zawieszenie o niedużym skoku, złożone z kilku niedużych fałd. Wymiary kolumny (WSG) to 290*165*240mm.

Plaisir Alectis to kolumna centralna, 2-drożna, z tunelem bass-reflex na przedniej ściance. Dwa głośniki niskośredniotonowe 5,25 cala mają celulozowe membrany i zawieszenia o niedużym skoku, złożone z kilku niedużych fałd. Wymiary kolumny (WSG) to 160*500*272mm.

[zdjęcie kolumn serii Triangle Plaisir]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl