Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ASTELL & KERN - aktualizacja oprogramowania z usługą OpenAPK ułatwia strumieniowanie (30.10.2018)

Udostępnione zostało nowe oprogramowanie do wybranych odtwarzaczy marki Astell&Kern. Ta najnowsza aktualizacja jest bezpłatna i może być przeprowadzona przez użytkownika. Pozwoli ona na korzystanie z wielu internetowych serwisów strumieniowych.

We wspomnianej aktualizacji wdrożona została usługa OpenAPK. Dzięki tej usłudze będzie możliwe dodanie strumieniowych aplikacji muzycznych, znanych z otwartych wersji oprogramowania Android. Po pobraniu odpowiedniego pliku APK i skopiowaniu go na urządzenie Astell&Kern będzie możliwa instalacja wybranego programu. OpenAPK będzie dostępna dla odtwarzaczy A-Ultima SP1000M, A&ultima SP1000, A&futura SE100, a wkrótce też dla A&norma SR15.

Dla zapewnienia komfortu użytkowania oraz szybkości i stabilności działania na odtwarzaczach Astell&Kern działać będą tylko wybrane i przetestowane aplikacje. Producent zapewnia, że trwają prace nad poszerzeniem oferty o dodatkowe programy. Wstępna lista dostępnych aplikacji to:
- Amazon Music,
- Pandora,
- SoundCloud,
- Spotify,
- Tidal,
- Sirius XM,
- Tune-In Radio,
- myRadio,
- AWA,
- KK Box,
- Melon,
- Bugs Music,
- KT Genie,
- BandCamp,
- Joox,
- MOOV,
- Music Mate.

Jeszcze w tym roku mają się też pojawić inne nowości:
MQA - Dekodowanie odtwarzania formatu MQA
Deezer - Usługa Deezer Music Sreaming zostanie dodana jako aplikacja wewnętrzna osadzona firmowo na odtwarzaczach AK. Deezer oferuje ponad 53 miliony utworów dostępnych do przesyłania strumieniowego w 180 krajach. Obsługuje strumieniowe przesyłanie dźwięku jakości CD.
Tidal Offline - Odtwarzacze korzystające z OpenAPK będą mogły zainstalować oficjalną aplikację Tidal dla systemu Android, która zapewni obsługę treści offline. Treści offline można zapisywać w wewnętrznej pamięci odtwarzacza lub na zewnętrznej karcie pamięci.
Tidal Masters - Oferuje dostęp do bazy strumienia danych muzycznych w jakości bezstratnej i rozdzielczości jakości 24bit. Technologia Bluetooth APTX HD wbudowana w odtwarzaczach AK umożliwi również bezstratne słuchanie audio po Bluetooth.
Roon Ready - Dodana zostanie obsługa aplikacji Roon do istniejących już linii odtwarzaczy Astell&Kern. Użytkownicy Roon Ready mają wbudowaną technologie przesyłania strumieniowego o wysokiej rozdzielczości. Roon pozwoli odkryć je w swojej sieci i zapewni najwyższą możliwą jakość dźwięku.

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl