Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MR SPEAKERS - zaawansowane, planarne słuchawki Ether 2 (22.10.2018)

Firma MrSpeakers zaprezentowała swoje nowe słuchawki planarne Ether 2. Rozpoczęcie sprzedaży planowane jest pod koniec października 2018, a oficjalna premiera ma się odbyć podczas Targów Audio-Video-Show na Stadionie Narodowym w dniach 16-18 listopada 2018. Cena sugerowana słuchawek MrSpeakers Ether 2 w Polsce została ustalona na 9.699 złotych (dystrybucja MIP).

Ether 2 to wokółuszne, otwarte słuchawki planarne. Jest to kompletnie nowa konstrukcja, zaprojektowana od podstaw. Układ napędowy jest skonstruowany w oparciu o firmową technologię TrueFlow. Przy projektowaniu tego elementu przyjęto nowe założenia. W przeszłości technologia TrueFlow była wbudowana w istniejącą strukturę układu napędowego. W przypadku Ether 2 skonstruowano ten układ na bazie technologii TrueFlow, znacznie poprawiając przepływ powietrza wewnątrz układu magnetycznego. Według producenta poprawiło to wszystkie aspekty reprodukcji dźwięku. Opracowano też nową membranę, której aluminiowe ścieżki mają masę o 70% mniejszą niż poprzednio.

Dużo wysiłku włożono też w minimalizację całkowitej masy słuchawek bez stosowania kompromisów takich jak zamiana elementów metalowych na plastikowe. Ether 2 jest o prawie 90g lżejszy od Ether Flow. Według producenta przy masie 290g są to najlżejsze pełnowymiarowe słuchawki planarne na rynku. Muszla jest metalowa, a przegroda przetwornika wykonana z włókna węglowego. Pałąk jest pozbawiony zawiasów i został wykonany z metalu o nazwie Nitinol, który posiada efekt pamięciowy. Nowo zaprojektowane są też poduszki.

W komplecie z MrSpeakers Ether 2 dostarczany jest także nowy, referencyjny kabel firmy MrSpeakers - VIVO. Wykorzystuje on posrebrzane przewodniki z miedzi OFHC. Kabel VIVO jest dostępny w różnych wariantach różniących się długością i sposobem zakończenia. Możliwe jest podłączenie za pomocą wtyków 2.5mm, 3.5mm, 4,4mm, 6,35mm oraz za pomocą 4-stykowego XLR. Nabywca może wybrać z oferowanej gamy wariant dostosowany do swoich potrzeb. Pojemnik na słuchawki ma dodatkowy przedział na odtwarzacz przenośny.

Dane techniczne słuchawek Ether 2:

[zdjęcie słuchawek MrSpeakers Ether 2]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2017 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl