Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MARANTZ - amplituner SR7013 oraz procesor-przedwzmacniacz AV7705 (20.10.2018)

Marantz przedstawił dwa nowe urządzenia do systemów kina domowego, amplituner i przedwzmacniacz/procesor. Urządzenia wejdą do sprzedaży w październiku 2018. Amplituner SR7013 będzie dostępny w kolorze czarnym oraz srebrno złotym w cenie 7.995 zł. Przedwzmacniacz/procesor AV7705 będzie dostępny w kolorze czarnym w cenie 8.995 zł. Dystrybucję prowadzi Horn Distribution.

Oba modele objęte zostaną pięcioletnią gwarancją, jeżeli zakup zostanie zarejestrowany na stronie internetowej producenta w okresie od 1 października 2018 roku do 31 marca 2019 roku. Rozszerzona gwarancja dotyczy również już dostępnego w sprzedaży amplitunera AV SR8012 oraz procesora/przedwzmacniacza AV8805.

Amplituner SR7013 ma dziewięć kanałów wzmacniacza o mocy 200 W każdy oraz dwa wyjścia dla subwoofera. Przetwarzenie sygnału i sekcja przedwzmacniacza są 11.2-kanałowe, co umożliwia elastyczną rozbudowę systemu. Dekodowane są ścieżki Dolby Atmos, DTS: X / DTS Virtual: X oraz Auro 3D. Obsługiwane jest odtwarzanie dźwięku 3D w pełnej 11 kanałowej konfiguracji DTS: X, a także Dolby Atmos w konfiguracjach 5.1.2, 5.1.4, 7.1.2, 7.1.4, przy czym w najbardziej rozbudowanych wariantach potrzebny jest dodatkowy wzmacniacz dwukanałowy. Konfigurację takich systemów upraszcza automatyczna kalibracja pomieszczenia Audyssey MultEQ XT32. Na wyposażniu są też technologie Audyssey Dynamic Volume, LFC, Sub EQ HT oraz Dynamic EQ, wspomagane przez wbudowanego asystenta ustawień oraz graficzny interfejs użytkownika, także w języku polskim. Amplituner SR7013 jest także kompatybilny z opcjonalną aplikacją Audyssey do dostosowywania ustawień dźwięku surround oraz kompensacji głośników / pomieszczeń.

Jest to jeden z pierwszych komponentów kina domowego, który oferuje funkcjonalność IMAX Enhanced. Dostępna poprzez bezpłatną aktualizację oprogramowania systemowego technologia IMAX Enchanced łączy cyfrowo zremasterowaną treść 4K HDR oraz technologię dźwięku DTS, aby podnieść poziom jakości obrazu i dźwięku.

Na wyposażeniu jest 8 wejść HDMI, w tym jedno umiejscowione na przednim panelu. Są też 3 wyjścia HDMI. Obsługiwane są najnowsze i przyszłe formaty wideo 4K - obraz 4K/60 Hz full-rate passthrough, 4:4:4 color resolution, HDR, BT.2020, a także kompatybilność z Dolby Vision oraz Hybrid Log Gamma. Amplituner może też przeskalować starsze formaty wideo do rozdzielczości 1080p oraz 4k Ultra HD (60 Hz), konwertując analogowy sygnał wejściowy wideo na HDMI. Obsługiwny jest też kanał zwrotny audio w nowszej specyfikacji eARC.

Sieciowy interfejs użytkownika może być wykorzystany do zdalnego dostępu oraz kontroli nad amplitunerem SR7013, a inne dostępne funkcjonalności dla instalacji niestandardowej obejmują inteligentne zarządzanie zdalne (SRM), obsługę Domotz i ihiji oraz diagnostykę HDMI umożliwiającą analizę i optymalizację połączenia między źródłem a odbiornikiem.

Amplituner SR7013 może odtwarzać muzykę wysokiej rozdzielczości (do DSD 5,6 MHz) z dysków sieciowych lub pamięci masowej USB. Wejście USB znajduje się na przednim panelu. Zastosowano technologię Marantz Current Feedback oraz moduły HDAM, a także indywidualne konwertery DAC dla każdego kanału. Jest też wejście gramofonowe dla wkałdek MM.

Z siecią lokalną można się połączyć przez WiFi lub Ethernet, co daje też dostęp do internetowych serwisów strumieniowych jak Deezer, radio internetowe, Spotify Connect, Amazon Music i Tidal. Wbudowane moduły Bluetooth oraz AirPlay2 umożliwiają bezprzewodowe strumieniowanie muzyki z urządzeń przenośnych i komputerów. Kompatybilność z technologią HEOS oznacza, że amplituner może łączyć się z innymi produktami obsługującymi HEOS i korzystać z bezpłatnej aplikacji sterującej HEOS. Dzięki Alexa HEOS HOME ENTERTAINMENT SKILL możliwe jest sterowanie amplitunerem SR7013 przez polecenia głosowe wykorzystując urządzenie Amazon Echo (sterowanie głosowe Amazon Alexa jest dostępne w wybranych krajach i językach). Można też skorzystać z aplikacji sterującej Marantz Remote.

Procesor / przedwzmacniacz AV7705 to urządzenie 11.2 kanałowe. Pomijając brak wbudowanych wzmacniaczy mocy obsługiwane są te same funkcjonalności co w amplitunerze SR7013, przy czym w stosunku do amplitunera zaimplementowano kilka udoskonaleń. Analogowe wyjścia audio są dostępne zarówno w postaci niesymetrycznych gniazd RCA jak i symetrycznych XLR. Zastosowano płytkę przedwzmacniacza o podwyżsoznej jakości, z indywidualnym modułem HDAM (Hyper Dynamic Amplifier Module) dla każdego kanału. Zasilacz sekcji przedwzmacniacza wykorzystuje audiofilskie kondensatory ELNA. Wrażliwe obwody zostały zaekranowane w bardziej zaawansowany sposób.

[zdjęcie amplitunera Marantz SR7013]
[zdjęcie amplitunera Marantz SR7013 - tylna ścianka]
[zdjęcie przedwzmacniacza-procesora Marantz AV7705]
[zdjęcie przedwzmacniacza-procesora Marantz AV7705 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl