Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ASTELL & KERN - słuchawki AK T5p MKII powstałe we współpracy z Beyerdynamic (18.10.2018)

W listopadzie 2018 do sprzedaży mają wejść powstałe we współpracy Astell&Kern oraz Beyerdynamica słuchawki AK T5p MkII. Ich premierę zaplanowano podczas Targów Audio-Video-Show na Stadionie Narodowym w dniach 16-18 listopada 2018. Będzie tam możliwe sprawdzenia nowych T5p. Ilość słuchawek w sprzedaży ma być limitowana (1000 sztuk), a cenę sugerowaną na rynku polskim ustalono na 4.999 złotych (dystrybucja MIP).

Astell&Kern T5p drugiej generacji to zamknięte słuchawki wokółuszne z przetwornikiem dynamicznym. Konstrukcja została dostrojona tak, aby uzyskać jak najlepsze, synergiczne brzmienie w połączeniu z przenośnymi odtwarzaczami Astell&Kern. T5p produkowane są ręcznie w Niemczech.

Słuchawki posiadają wysokiej klasy symetryczny, odłączany kabel z symetrycznym, czterostykowym wtykiem 2.5 mm. Kabel ma konstrukcję hybrydową, częściowo składa się z miedzi OCC o czystości 7N, a częściowo z czystego srebra o czystości 4N. Do każdej słuchawki biegnie wiązka złożona z czterech przewodników. Kabel ma długość 1,4m i przy pomocy załączonych adapterów można też podłączyć się do gniazd 3,5mm oraz 6,35mm.

Według komunikatu prasowego poduszki są zarówno solidne jak i komfortowe, zapewniają wygodę podczas wielogodzinnych odsłuchów.

Słuchawki używają przetworników w technologii Tesla, o dużej skuteczności. Nazwa tego rozwiązania podchodzi od jednostki, jaką mierzy się siłę indukcji magnetycznej. W przetwornikach z technologią Tesla firmy Beyerdynamic siła ta ma wartość właśnie powyżej 1 Tesli. Wysoka indukcja pozwala osiągnąć dużą skuteczność, lepszą kontrolę układu magnetycznego. Wysoka skuteczność przetwornika w połączeniu z niedużą impedancją 32Ω pozwala na sterowanie słuchawek z przetwornikami Tesla nawet z odtwarzaczy przenośnych dysponujących mniejszą mocą. Poza tym przetworniki są ustawione pod kątem, co ma przede wszystkim zapewniać dobrą przestrzenność z rozbudowana sceną dźwiękową.

Dane techniczne Astell&Kern T5p Mk.II:

[zdjęcie słuchawek Astell&Kern T5p MK.II]
[zdjęcie słuchawek Astell&Kern T5p MK.II - z wyposażeniem]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl