Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MC INTOSH - potężny, stereofoniczny wzmacniacz mocy MC462 (17.10.2018)

Na polski rynek wszedł stereofoniczny wzmacniacz mocy McIntosh MC462. Cena urządzenia wynosi 42.500 zł (dystrybucja HiFi Club).

MC462 zastępuje w ofercie McIntosha model MC452 i zajmuje pozycję najmocniejszego wzmacniacza stereofonicznego firmy. Tak jak poprzednik ma moc 450W na kanał. Jest to wzmanciacz tranzystorowy wykonany w topologii Quad Balanced, co minimalizuje poziom szumów i zniekształceń. Zaawansowane wysokoprądowe tranzystory pomagają w eliminacji opóźnienia w osiąganiu równowagi termicznej.

Zastosowano charakterystyczne dla McIntosha transformatory wyjściowe nazywane Autoformerami. Obecność transformatorów powoduje, że moc wyjściowa jest taka sama dla impedancji obciążenia 2, 4 lub 8Ω. Dla różnych impedancji obciążeń wzmacniacz ma osobne terminale. Są to firmowe, opatentowane, pozłacane terminale typu Solid Cinch.

Wejścia wzmacniacza są zarówno w postaci niesymetrycznych gniazd RCA jak symetrycznych XLR. Oprócz terminali głośnikowych są też wyjścia liniowe symetryczne XLR i niesymetryczne RCA. Te dodatkowe wyjścia można wykorzystać do bi-ampingu, przesłania sygnału do drugiego systemu audio, czy też do wysterowania subwoofera.

W stosunku do poprzednika wprowadzono sporo zmian. Pojemność filtrujących kondensatorów zasialacza zwiększono o prawie 50%, co pozwoliło na zwiększenie dynamic headroom z 1,8dB do 3,0dB, a w efekcie wzmacniacz lepiej radzi sobie z dużymi skokami dynamiki. Poprawiło się też odtwarzanie basu. Zmieniono okablowanie wewnętrzne i zastosowano lepsze elementy w wybranych miejscach.

Nową funkcją jest zarządzanie zużyciem energii, wyłącza ono wzmacniacz po określonym czasie jeśli na wejściu nie ma żadnego sygnału. Funkcja Power Control pozwala na przesyłanie sygnałów włączających/wyłączających do innych urządzeń McIntosha jak odtwarzacze CD, gramofony, tunery, czy odtwarzacze strumieniowe.

MC 462 ma zestaw firmowych rozwiązań zabezpieczających. Power Guard monitoruje i dopasowuje sygnał wejściowy i w czasie rzeczywistym zabezpiecza przed obcinaniem sygnału. Sentry Monitor to działający bez bezpieczników układ zabezpieczający odłączający stopień wyjściowy zanim prąd przekroczy dopuszczalne wartości i automatycznie przywraca normalne funkcjonowanie kiedy warunki pracy się znormalizują.

Wzornictwo MC462 trzyma się firmowej tradycji, ale są też i nowoczesne rozwiązania. Panel frontowy ma bezpośrednie podświetlenie LED co poprawia wygląd i dokładność koloru. Dwa autoformery i pojedynczy transformator zasilacza mieszczą się w nowych obudowach i są przykryte pojedynczą pokrywą ze szklanymi wkładkami. W tylnej części wzmacniacza znajdują się cztery radiatory z profilami w kształcie firmowego logo (Monogrammed Heatsinks). Dolna część obudowy jest wykonana z polerowanej stali nierdzewnej, a panel frontowy jest z czarnego szkła. Jest też tradycyjne podświetlane logo, aluminiowe gałki i aluminiowe uchwyty oraz para szybkich wskaźników mocy.

Dane techniczne wzmacniacza McIntosh MC462:

[zdjęcie wzmacniacza mocy MC462]
[zdjęcie wzmacniacza mocy MC462 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl