Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MELODIKA - podłogowe kolumny BL30 MK3 (16.10.2018)

Do sprzedaży weszły nowe kolumny BL30 MK3 krajowej marki Melodika. Cena za parę wynosi 1.995zł (dystrybucja Rafko).

Kolumny Melodika BL30 w wersji MK3 to mniejszy krewniak modelu BL40 MK3. Są to stosunkowo nieduże zestawy podłogowe o konstrukcji 2,5-drożnej, z obudową typu bass-reflex. Najbardziej widoczna zmiana w nowej wersji BL30 to przeniesienie portu bas refleks na przód obudowy. Dzięki temu kolumny można ustawić blisko ściany zachowując dobrą jakość dźwięku, a w szczególności niskich tonów. Zmiany w lokalizacji bas refleksu wymusiły przestrojenie kolumny tak, aby charakterystyka przetworników właściwie współgrała ze zmienionym sposobem wentylacji obudowy. Wraz ze zmianami w strojeniu zwrotnicy zdecydowano się na użycie do jej budowy komponentów wyższej klasy. Poprawiono także jakość gniazd głośnikowych bi-wire, które są wykonane ze stali powlekanej warstwą złota w celu zabezpieczenia przed korozją.

Obudowa została wykonana z płyt MDF o podwyższonej jakości. Wnętrze wyposażono w maty bitumiczne oraz fizelinę, których funkcją jest wygłuszenie i dociążenie kolumny. Dodatkowo dodano poprzeczne wieńce wzmacniające w kilkunastu kluczowych dla sztywności obudowy miejscach. Kolumny postawiono na demontowalnych cokołach lakierowanych na wysoki połysk. Wyposażono je w anodowane ciężkie kolce z regulacją i nakrętkami kontrującymi. To rozwiązanie zapewnia stabilność oraz możliwość pochylenia kolumny. Można też zdemontować cokoły i ustawić kolumny na kupionych osobno podkładkach.

Kopułkę głośnika wysokotonowego wykonano z jedwabiu nasączanego w celu usztywnienia. Membranę o rozmiarze 25mm otoczono kołnierzem ze skróconą tubą. Głośnik wyposażono w magnes neodymowy oraz zabezpieczenie przed przegrzaniem i przepaleniem. Ekranowany magnetycznie przetwornik niskośredniotonowy o rozmiarze 133mm ma nieruchomy aluminiowy stożek fazowy oraz pozwalające na duże wychylenia zawieszenie w postaci klasycznej fałdy. Membrana tego głośnika jest wykonana z gęstej plecionki włókna szklanego o zmniejszonej gradacji oraz z żywicy. Przetwornik niskotonowy to zmodyfikowana wersja niskośredniotonowego, także o rozmiarze 133mm. Membrana ma usztywniającą i dociążającą nakładkę przeciwpyłową. Układ magnetyczny też jest ekranowany.

Maskownice są na wyposażeniu standardowym kolumn, bez konieczności dopłaty. Producent podkreśla też, że solidne opakowanie dobrze zabezpiecza kolumny w transporcie. Po rejestracji BL30 MK3 są objęte 5-letnią gwarancją.

Dane techniczne kolumn Melodika BL30 MK3:

[zdjęcie zestawów głośnikowych Melodika BL30 MK3]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl