Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SMSL - A8, wzmacniacz klasy D z przetwornikiem CA (13.10.2018)

Kolejnym produktem chińskiej marki S.M.S.L jest model A8, wzmacniacz zintegrowany z wbudowanym przetwornikiem CA. Jego cena wynosi 3.499 złotych (dystrybucja MIP).

Dla sygnałów analogowych wzmacniacz ma wejście liniowe a także wejście gramofonowe przystosowane do wkładek typu MM. Układy wejścia gramofonowego zapewniają niskie zniekształcenia i niski poziom szumów. Natomiast zintegrowany przetwornik cyfrowo-analogowy pozwala na obsługę sygnałów cyfrowych z dwóch wejść koncentrycznych, dwóch optycznych i z wejścia USB typ B (transmisja asynchroniczna). Wzmacniacz jest zgodny z systemami Windows XP / 7/8 / 8.1 / 10, Mac OSX10.6 lub nowszy, Linux.

Oprócz terminali głośnikowych do dyspozycji jest też wyjście liniowe, na którym jest sygnał z przetwornika CA. Wbudowany jest też wzmacniacz słuchawkowy mogący wysterować większość audiofilskich słuchawek.

Kluczowym elementem A8 są pracujące w klasie D moduły ICEpower. Moduły te zostały opracowane przez firmę Bang&Olufsen, która była jednym z pionierów tej technologii. Praca w klasie D zapewnia wysoką sprawność i niską emisję ciepła.

Konwersja cyfrowo-analogowa jest realizowana na układzie AKM AK4490. Interfejs USB bazuje na układzie XMOS drugiej generacji. Jest to jeden z niewielu interfejsów, jakie pozwalają na stabilną transmisję sygnałów PCM aż do formatu 32bity/768kHz. Obsługuje on także obecne standardy DSD, od DSD64 aż po DSD512. S.M.S.L A8 posiada także konwerter częstotliwości próbkowania (ASRC), dzięki czemu może minimalizować jitter z przychodzącego sygnału. Funkcja ta może okazać się szczególnie przydatna przy korzystaniu ze źródeł takich jak konsole do gier czy też tunery telewizji kablowej z cyfrowym wyjściem audio.

Wzmacniacz słuchawkowy oparty jest o układ TPA6120. Układ ten został starannie zaaplikowany z wykorzystaniem wysokiej klasy elementów. Wzmacniacz ten może obsługiwać szerokie spektrum słuchawek, włącznie z większością słuchawek planarnych dostępnych na rynku. Można go także wykorzystać zarówno z sygnałem z wbudowanego DACa, jak i także takim z zewnętrznego źródła (np. gramofonu).

W A8 zastosowano wysokiej klasy elementy, takie, jak kondensatory WIMA oraz rezystory VISHAY. Kolorowy wyświetlacz oparty jest o matrycę IPS i ma przekątną 1,54 cala. Przedni panel jest lekko pochylony, obudowa zaś wykonana jest z aluminium precyzyjnie obrabianego za pomocą CNC.

Dane techniczne SMSL A8:

[zdjęcie wzmacniacza S.M.S.L. A8]
[zdjęcie wzmacniacza S.M.S.L. A8 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl