Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SONUS FABER - hi-endowe, podstawkowe kolumny Electa Amator III (10.10.2018)

W tym roku Sonus faber obchodzi swoje 35-lecie. Sposobem na zaakcentowanie tej rocznicy jest wprowadzenie na rynek podstawkowych kolumn Electa Amator III. Model ten jest produkowany w jednym wykończeniu i będzie dostępny od listopada 2018 w Europie, oraz od grudnia 2018 w Azji i Ameryce Północnej. W Polsce cena detaliczna za parę kolumn z podstawkami ma wynosić 43.998 zł (dystrybucja Horn Distribution).

Electa Amator zajmuje bardzo ważne miejsce w historii firmy. Oryginalny model pojawił się w 1987 roku, a Electa Amator II w roku 1997. Electa Amator III to niewielka, ale wyrafinowana kolumna głośnikowa, która dziedziczy cechy swoich poprzedników i wykorzystuje najnowsze rozwiązania Sonus faber.

Obudowa Electra Amator III łączy lite drewno orzechowe z podstawą wykonaną z marmuru Carrara poprzez mosiężną wkładkę, co z jednej strony podkreśla linie a z drugiej wzmacnia całość konstrukcji. Ręcznie nakładana skóra pokrywa zarówno ściankę frontową jak i tylną. Dedykowane podstawki mają czarne, anodowane, aluminiowe kolumny wypełnione materiałem tłumiącym i są zamontowane na podstawie z marmuru Carrara. Aluminium i marmur są oddzielone cienką blaszką mosiężną.

W Electa Amator III zastosowano przetwornik wysokotonowy o średnicy 28 mm z technologią DAD (Damped Apex Dome). Konstrukcja zwrotnicy bazuje na technologii Paracross topology. Wykorzystano kondensatory Clarity Cap ESA, dla zapewnienia subtelniejszego dźwięku, który nawiązuje do brzmienia modeli z lat 90-tych. Głośnik niskośredniotonowy o rozmiarze 6,5 cala został specjalnie opracowany dla tego projektu.

[zdjęcie zestawów głośnikowych Sonus Faber Electa Amator III]
[zdjęcie kolumny Sonus Faber Electa Amator III z podstawką]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl