Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

GOLDRING - Ethos, flagowa wkładka typu MC (2.10.2018)

Na polski rynek wchodzi wkładka gramofonowa Goldring Ethos. Jest to najwyższy model producenta. Cena wynosi 4.550 złotych (dystrybucja Rafko).

W 1926 roku Goldring przedstawił fonograf Juwel Electro, który był jednym z najważniejszych modeli w historii firmy. Wykorzystywano w nim ręcznie budowany układ magnetyczny GOL-1. Teraz układ GOL-1 powraca w nowoczesnej postaci we wkładce Goldring Ethos.

Ethos to wkładka typu MC, z precyzyjnie wykonaną obudową z lekkiego, sztywnego lotniczego aluminium. Skład stopu aluminium został wybrany na podstawie serii niezależnych odsłuchów. Dodatkowo wkładka została wykończona za pomocą anodowania, co poprawia nie tylko walory estetyczne, ale zwiększa też odporność na uderzenia i upadki. Ponadto proces anodowania poprawia transmisję energii elektrycznej wewnątrz wkładki.

Igła ma szlif typu Vital Line-Contact. Zapewniona jest duża powierzchnia styku z rowkiem, dobre odtwarzanie wysokich częstotliwości oraz niskie zużycie samych płyt.

Igła jest połączona z układem GOL-1 poprzez lekki i sztywny wspornik wykonany ze stopu lekkich metali. Długość wspornika zoptymalizowano aby zminimalizować bezwładność w zawieszeniu i zapewniać jak najlepsze śledzenie rowka oraz stabilność wkładki.

Cewki są wykonane z miedzi beztlenowej. Nawija się je wokół mającej kształt krzyża kotwicy wykonanej ze szwedzkiej stali o wysokiej przenikalności. Uzyskano w ten sposób małą masę nieresorowaną co poprawia śledzenie rowka przez igłę i minimalizuje przesłuchy.

Zoptymalizowane zawieszenie opiera się na zastosowaniu elementu z opracowaną specjalnie kompozycją gumy butylowej. Dokładnie dopracowano też naprężenie przewodów.

Lekki i silny magnes neodymowy jest umieszczony pomiędzy dwoma nabiegunnikami. Pole magnetyczne, w którym pracują cewki jest wysoce jednorodne.

Każdy wyprodukowany egzemplarz wkładki przechodzi szczegółowe testy pod kątem zgodności z normą produkcyjną parametrów takich jak: pasmo przenoszenia, równowaga kanałów, przesłuch, poziom wyjściowy, kąt ustawienia igły.

Dane techniczne wkładki Ethos:

[zdjęcie wkładki Goldring Ethos]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl