Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MEE AUDIO - Connect Hub, wszechstronny nadajnik i odbiornik sygnału Bluetooth (27.09.2018)

Na nasz rynek wszedł wszechstronny nadajnik i odbiornik sygnału Bluetooth MEE Audio Connect Hub. Cena urządzenia wynosi 459 złotych (dystrybucja Rafko).

Connect Hub może pracować albo jako nadajnik, albo odbiornik Bluetooth. Ma dwa gniazda wejściowe i dwa gniazda wyjściowe. Wejścia i wyjścia są w postaci analogowego, liniowego złącza mini-jack i cyfrowego gniazda optycznego Toslink.

Urządzenie korzysta z bezprzewodowej technologii Bluetooth 4.2. Obsługiwane są kodeki Qualcomm aptX oraz aptX Low Latency.

Korzystając z Connect Hub w trybie nadajnika Bluetooth (TX), można strumieniować dźwięk z różnych źródeł do słuchawek, głośników czy innych odbiorników Bluetooth. Możliwe jest dwutorowe strumieniowanie. Przykładowo można odtwarzać audio na dwóch parach słuchawek Bluetooth lub dwóch głośnikach Bluetooth, a poziom głośności może być dostosowywany oddzielnie dla każdego urządzenia. Oprócz tego Connect Hub wyposażony w jest w technologię Volume Boost, która pozwala zwiększyć głośność sygnału podanego przez złącza analogowe, choćby po to lepiej usłyszeć dźwięk ze starszych modeli telewizorów.

W trybie odbiornika Bluetooth (RX) Connect Hub pozwala na bezprzewodowe strumieniowanie muzyki z telefonu lub tabletu do urządzenia audio, które nie posiada wbudowanego modułu Bluetooth, ale ma wejście analogowe lub cyfrowe wejście optyczne.

Dostępna jest też funkcjonalność audio pass-through. W takiej konfiguracji Connect Hub równocześnie przekazuje dźwięk dalej do urządzenia podłączonego przewodowo, jak i urządzeń sparowanych za pomocą Bluetooth.

W obsłudze urządzenia pomaga zarówno wbudowany wyświetlacz jak i głosowy asystent instalacji. Możliwy jest podgląd statusu zasilania, poziom wzmocnienia głośności, a także informacje o aktualnie wykorzystywanym sygnale i kodeku. Zaawansowana antena z możliwością dokładnego ustawienia zapewnia zasięg sygnału nawet do 30 metrów, czyli o 20m więcej, niż u poprzednika Connect Hub.

W zestawie z Conect Hub załączany jest kabel zasilający Micro-USB, kabel audio jack 3.5mm, kabel optyczny S/PDIF oraz instrukcja.

[zdjęcie nadajnika/odbiornika Bluetooth Mee Audio Connect Hub]
[zdjęcie nadajnika/odbiornika Bluetooth Mee Audio Connect Hub - złącza]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl