Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DENON - wzmacniacz, odtwarzacz CD i odtwarzacz sieciowy serii 800NE (17.09.2018)

Denon wprowadził do oferty nową serię 800NE. Składa się ona ze wzmacniacza PMA-800NE (cena 2.195 zł), odtwarzacza sieciowego DNP-800NE (cena 2.195 zł) oraz odtwarzacza CD, DCD-800NE (cena 1.695 zł). Wzmacniacz i odtwarzacz CD są już w sprzedaży, a odtwarzacz sieciowy będzie dostępny we wrześniu 2018. Dystrybucję prowadzi Horn Distribution.

Urządzenia serii 800NE są dostępne w kolorze czarnym lub srebrnym premium. Wszystkie trzy modele mają konstrukcję odporną na wibracje. Seria jest nowo zaprojektowana z wykorzystaniem technologii z flagowych modeli firmy Denon.

Wszystkie trzy urządzenia można sterować z pomocą pilotów, które są z nimi dostarczane. Oprócz tego jest dostępne sterowanie przez aplikację - modele DCD-800NE / PMA-800NE są sterowane poprzez DNP-800NE i aplikację HEOS.

Wzmacniacz PMA-800NE bazuje na doświadczeniu zdobytym podczas prac rozwojowych nad high-endowym modelem PMA-2500NE. Moc wyjściowa wynosi 50W na kanał dla 4Ω oraz 85W na kanał dla 4Ω. Wykorzystano technologię Advanced High Current (AHC). Wzmacniacz został wyposażony w liniowe wejścia analogowe, cztery wejścia cyfrowe (3 optyczne i 1 koncentryczne), a także wejście gramofonowe obsługujące wkładki MC i MM. Wbudowany konwerter cyfrowo-analogowy jest kompatybilny z plikami o częstotliwości do 192 kHz / 24 bitów. Sekcja cyfrowa może zostać wyłączona (Analog mode), aby zminimalizować zakłócenia podczas korzystania ze źródeł analogowych, a mikroprocesor kontrolujący wyłącza się, gdy nie jest używany. Oprócz zdublowanych terminali głośnikowych jest też wyjście na magnetofon i wyjście słuchawkowe.

Odtwarzacz płyt CD DCD-800NE obsługuje nie tylko nośniki optyczne. Ma też wejście USB, co pozwala na odtwarzanie plików w wysokiej rozdzielczości (PCM 192kHz/24bity, DSD 2,8/5,6MHz) z pamięci masowych. Do dyspozycje jest zaóno wyjscie analogowe jak i dwa wyjscia cyfrowe - koncentryczne i optyczne. Tu także zastosowano technologię Denon Advanced AL32 Processing Plus. Starannie dobrano komponenty w całej ścieżce sygnału, dopracowano sekcję zasilania oraz zaimplementowano wyłączający część układów tryb Pure Direct, aby zoptymalizować jakość dźwięku.

Odtwarzacz sieciowy DNP-800NE może obsługiwać zarówno pliki przechowywane w sieci lokalnej jak i strumieniować muzykę z serwisów takich jak Spotify, Amazon Music, Napster, SoundCloud, Deezer, Tidal, kanały radia internetowego TuneIn i innych. Na wyposażniu jest zarówno kablowe połączenie sieciowe Ethernet jak i bezprzewodowe WiFi. Można też odbierać muzykę bezprzewodowo, bezpośrednio z urządzeń przenośnych za pośrednictwem Bluetooth lub AirPlay 2.
Odtwarzacz wykorzystuje technologię AL32 Processing Plus oraz precyzyjny konwerter 192kHz/32bity Burr Brown PCM1795. Oprócz formatów stratnych, takich jak MP3, WMA i AAC, odtwarza również bezstratne formaty ALAC, WAV i FLAC HD (do 24-bitów, 192 kHz) oraz DSD 2.8/5.6MHz, z odtwarzaniem gapless plików DSD, WAV, FLAC i ALAC ze strumieniowania sieciowego oraz z nośników USB.
Wbudowana technologia HEOS pozwala odtwarzaczowi DNP-800NE połączyć się z urządzeniami obsługującymi HEOS, w tym z głośnikami bezprzewodowymi oraz innymi komponentami, aby stworzyć system muzyczny multiroom. System można kontrolować za pomocą bezpłatnej aplikacji HEOS dostępnej na smartfony oraz tablety. Można też wykorzystać sterowanie głosowe Alexa do wyboru miejsca odtwarzania, rgulacji głośności oraz wyboru utworów.
Odtwarzacz DNP-800NE ma zarówno analogowe wyjście stałopoziomowe jak również wyjście z regulacją głośności. Jest też cyfrowe wyjście optyczne.

[zdjęcie odtwarzacza CD Denon DCD-800NE]
[zdjęcie odtwarzacza plików Denon DNP-800NE]
[zdjęcie wzmacniacza Denon PMA-800NE]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl