Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SONY - słuchawki WH-1000XM3 z nową generacją systemu redukcji hałasu (15.09.2018)

Sony WH-1000XM3 to nowy model słuchawek z systemem redukcji hałsu. Zachowano w nim wszystkie właściwości wcześniejszego modelu WH-1000XM2, ale dodano też wiele ulepszeń.

Słuchawki 1000XM3 wyposażono w nowo opracowany procesor redukcji hałasu HD QN1. Jak podaje producent jest on około czterech razy wydajniejszy od swojego poprzednika i dlatego pozwala wyciszać zewnętrzne dźwięki nie tylko w środkach transportu, lecz również w życiu codziennym, na ulicy lub w pobliżu rozmawiających osób. Zewnętrzne odgłosy są przechwytywane przez dwa mikrofony i przesyłne do procesora wyciszającego hałas. Oprócz tego nowe słuchawki mają wbudowane czujniki ciśnienia optymalizujące redukcję zewnętrznych hałasów na dużych wysokościach, co przyda się w samolocie.

Zastosowano 40-milimetrowe przetworniki akustyczne z membranami z polimeru ciekłokrystalicznego (LCP). Reprodukują one zakres częstotliwości do 40kHz. Procesor HD QN1 służy nie tylko do redukcji hałasu, ale pełni też funkcję przetwornika C/A i wzmacniacza z 32-bitowym systemem przetwarzania sygnału. Według materiałów Sony zapewnia on najlepszy w tej klasie sprzętu odstęp sygnału od szumu i mały poziom zniekształceń przy odtwarzaniu z urządzeń przenośnych.

Słuchawki 1000XM3 są wyposażone w funkcję Adaptive Sound Control (Adaptacyjne sterowanie dźwiękiem). Wykrywa ona rodzaj aktywności użytkownika i automatycznie dobiera jeden z 3 trybów:
- słyszalności muzyki oraz wszystkich dźwięków otoczenia podczas chodzenia
- słyszalności komunikatów oraz muzyki, na przykład w poczekalniach
- pełne skupienie na muzyce z redukcją hałasu, w podróży pociągiem lub autobusem.
Inteligentne funkcje są zrealizowane dzięki opracowanej przez Sony technologii przetwarzania i analizy sygnału audio o nazwie SENSE ENGINE. Oprócz tego na dostosowanie dźwięku do własnych preferencji pozwala aplikacja Sony Headphones Connect.

Tryb Szybkie przełączanie pozwala bez zdejmowania słuchawek usłyszeć dźwięki z zewnątrz. Aby natychmiast wyciszyć muzykę i przenieść uwagę na otoczenie, wystarczy położyć rękę na prawej słuchawce. Panel dotykowy na prawej słuchawce pozwala też używać innych funkcji sterowania dźwiękiem: regulacji głośności i zmieniania utworów.

Kolejnym ulepszeniem jest dostosowywanie automatycznego wyłączania zasilania. Dzięki tej funkcji, dostępnej w aplikacji Headphones Connect, słuchawki mogą pozostać włączone w trybie redukcji hałasu, mimo braku podłączonego urządzenia. Pozwala to osłabiać zewnętrzny hałas bez słuchania muzyki.

W porównaniu z poprzednim modelem słuchawki 1000XM3 mają nową, smuklejszą sylwetkę i mniejszą masę. Pogłębione nauszniki i grubsza poduszka pałąka na głowę mają zapewnić wygodę noszenia. W komplecie jest stylowo wyglądający pokrowiec z tkaniny. Wprowadzono też nowe odmiany kolorystyczne: czarną i platynowosrebrną ze złotymi elementami.

Kiedy używane jest łącze Bluetooth i redukcja hałasów, akumulator słuchawek 1000XM3 wystarcza na 30 godzin słuchania. Można też skorzystać z udoskonalonej funkcji szybkiego ładowania. Przy pomocy sprzedawanego oddzielnie zasilacza sieciowego z prądem wyjściowym co najmniej 1,5 A już po 10 minutach ładowania przez nowoczesny port USB typ-C można przez 5 godzin korzystać ze słuchawek w trybie bezprzewodowym.

[zdjęcie słuchawek Sony WH-1000XM3]
[zdjęcie słuchawek Sony WH-1000XM3 - zbliżenie]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl