Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MC INTOSH - MCD600, odtwarzacz CD/SACD z obsługą plików i wejściami cyfrowymi (12.09.2018)

Na nasz rynek wszedł odtwarzacz CD/SACD McIntosh MCD600. Jego cena wynosi 31.500 zł (dystrybucja HiFi Club).

Oprócz odczytu zwykłych płyt CD i SACD McIntosh MCD600 odtwarza też pliki audio w formatach takich jak AAC, AIFF, ALAC, DSD (do DSD128), FLAC, MP3, WAV (do 24/192) oraz WMA. Pliki mogą być odczytywane z płyt CD-R/RW i DVD-R oraz z nośników USB podłączonych do gniazda na panelu frontowym. Oprócz tego MCD600 może też odtwarzać sygnały cyfrowe ze źródeł zewnętrznych - na wyposażeniu jest wejście koncentryczne i wejście optyczne.

MCD600 ma zarówno wyjścia analogowe jak i cyfrowe. Sygnał cyfrowy jest dostępny na wyjściach koncentrycznym i optycznym. Natomiast wyjścia analogowe są dostępne są zarówno w postaci niesymetrycznych RCA jak i symetrycznych XLR. Zarówno RCA jak i XLR są zaimplementowane w dwóch wersjach, stałopoziomowej i z regulowaną głosnością.

Oprócz tego na wyposażeniu jest wzmacniacz słuchawkowy High Drive zdolny wysterować niemal wszystkie słuchawki. Wyjście słuchawkowe to jack 1/4 cala.

MCD600 ma nowo zaprojektowany układ cyfrowy z 8-kanałowym przetwornikiem cyfrowo-analogowym 32-bity PCM/DSD. Przetwornik pracuje w trybie Quad Balanced. Oznacza to, że cztery kanały przetwornika są przydzielone dla pojedynczego kanału audio. Wszystkie sygnały PCM są konwertowane do rozdzielczości 32-bity/384kHz.

Czytnik płyt ma podwójny laser (650nm dla SACD, 790nm dla CD). Transport ma tackę z aluminiowego odlewu, zapewnia cichą pracę i ma układ cyfrowego serwo. Dane audio czytane są z podwójną prędkością aby poprawić śledzenie i korekcję błędów.

Wzornictwo trzyma się tradycyjnej firmowej stylistyki. Obudowa jest wykonana z polerowanej stali nierdzewnej, frontowy panel jest wykonany z czarnego szkła, logo jest podświetlane, gałki są aluminiowe. Na górnej ściance umieszczono szklany panel z nadrukiem specyfikacji i schematu blokowego. Wyposażenie uzupełniają gniazda dla sygnałów sterowania i wyzwalaczy.

Dane techniczne odtwarzacza MCD600:

[zdjęcie odtwarzacza McIntosh MCD600]
[zdjęcie odtwarzacza McIntosh MCD600 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl