Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MARANTZ - limitowana edycja wzmacniacza i odtwarzacza CD/SACD serii KI-Ruby (11.09.2018)

Firma Marantz zaprezentowała dwa urządzenia serii KI-Ruby. W ten sposób obchodzona jest 40 rocznica współpracy z Kenem Ishiwata.

Od początku współpracy z firmą w 1978 roku, Ken Ishiwata nadzorował rozwój konstrukcji Marantz, miał wielki wpływ na brzmienie oraz przewodził zespołowi odpowiedzialnemu za najbardziej znane produkty marki. Wprowadził ideę dostrajania brzmienia Edycji Specjalnej, wybierając istniejący produkt i stosując w nim podzespoły wyższej jakości. Opracował on również gamę odtwarzaczy CD oraz wzmacniaczy serii KI-Signature. Ken podróżował też po całym świecie promując markę Marantz i jest jedną z najbardziej znanych postaci w świecie hi-fi. W ostatnim czasie przewodniczył także zespołowi pracującemu nad flagowym odtwarzaczem SACD/CD, SA-10 oraz wzmacniaczem PM-10, zaprojektowanym jako system klasy New Reference Marantza.

Odtwarzacz Marantz SA-KI Ruby oraz wzmacniacz PM-KI Ruby będą dostępne w sprzedaży pod koniec września 2018, każdy w limitowanej ilości 1.000 ponumerowanych sztuk (500 w kolorze czarnym oraz 500 w złotym), wraz z certyfikatem autentyczności. Zostały one wyróżnione wygrawerowanym laserowo autografem Kena Ishiwata oraz osadzonym na szczycie przedniego panelu rubinem (stąd nazwa Ruby). Ilości urządzeń zostały rozdzielone wśród światowych dystrybutorów, z czego na Polskę przypadła liczba 50 kompletów. Będą one dostępne wyłącznie zestawach w cenie 35.990 złotych oraz objęte pięcioletnią gwarancją po zarejestrowaniu produktu na stronie internetowej producenta. Sprzedaż będą prowadziły wyselekcjonowane sklepy specjalistyczne.

Obydwa modele serii KI-Ruby są konstrukcjami stworzonymi od podstaw, bazującymi między innymi na na pracach nad modelami SA-10 i PM-10. Zostały specjalnie zaprojektowane i dostrojone przez zespół kierowany przez samego Kena Ishiwatę, aby zapewnić wyjątkowe brzmienie. Producent liczy też, że staną się one przedmiotami kolekcjonerskimi.

Odtwarzacz Super Audio CD SA-KI Ruby zbudowany jest na bazie opracowanego i opatentowanego przez firmę mechanizmu napędu dysków SACDM-3, zaprojektowanego wyłącznie do obsługi audio. Nowy mechanizm może odtwarzać płyty SACD, CD oraz kompilacje nagrane na nośnikach CD-ROM lub DVD-ROM. Odtwarzacz SA-KI Ruby oferuje wiele wejść cyfrowych, w tym port USB dla wygodnego podłączenia do komputera. Asynchroniczne wejście USB jest zdolne do obsługi formatów aż do PCM/DSD 384kHz/32bity oraz DSD 11.2 MHz. Technologia Marantz Musical Mastering przeskalowuje wszystkie przychodzące sygnały cyfrowe do jednobitowego formatu DSD 11.2 MHz, dzięki czemu wyjście analogowe może być obsługiwane przez prostą sekcję filtra dolnoprzepustowego. Wszystkie wejścia cyfrowe są izolowane w celu blokowania ewentualnych szumów pochodzących z podłączonych źródeł. Odtwarzacz został także wyposażony w nową, analogową sekcję wyjściową z technologią Marantz HDAM-SA2 oraz wyjście o niskiej impedancji.

Podobnie jak odtwarzacz, także wzmacniacz PM-KI Ruby został zaprojektowany od podstaw oraz dostrojony przez zespół inżynierów pod przewodnictwem Kena Ishiwata. Wzmacniacz zawiera dwie sekcja zbudowane z dyskretnych, starannie dobranych komponentów. Przedwzmacniacz o wysokiej rozdzielczości korzysta z technologii Marantz HDAM i ma własny, dedykowany transformator toroidalny. Sekcja wzmacniacza mocy zdolna jest do dostarczenia 100 W na kanał przy 8 omach lub 200 W na kanał przy 4 omach. Oprócz wejść liniowych, we wzmacniaczu zastosowano technologię Marantz Musical Premium Phono EQ pochodzącą z flagowego modelu PM-10. Sekcja ta obsługuje wkładki gramofonowe MC oraz MM. Zastosowano obwód current feedback, moduły HDAM-SA3 oraz nową, liniową regulację głośności i elektryczny system kontroli głośności.

[zdjęcie odtwarzacza Marantz SA-KI Ruby]
[zdjęcie wzmacniacza Marantz PM-KI Ruby]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl