Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SONY - zamknięte słuchawki dynamiczne MDR-Z7M2 (10.09.2018)

Firma Sony zaprezentowała nowe słuchawki MDR-Z7M2, które są następcą modelu MDR-Z7. Cena na rynku polskim nie jest jeszcze ustalona, natomiast cena europejska wynosi 800 Euro.

MDR-Z7M2 to zamknięte, wokółuszne słuchawki dynamiczne. Ich impedancja wynosi 57Ω, a czułość 98dB/mW. Pasmo przenoszenia rozciąga się w zakresie 4Hz-100kHz.

MDR-Z7M2 oparto na rozwiązaniach z modelu Signature Series MDR-Z1R. Zastosowano osłonę z wzorem inspirowanym ciągiem Fibonacciego. Osłona jest wykonana z twardej żywicy, co pozwoliło połączyć małą grubość z dużą wytrzymałością. Dodatkowym elementem jest system Beat Response Control. Ten specjalny port akustyczny na obudowie reguluje przepływ powietrza za przetwornikiem akustycznym i optymalizuje ruchy membrany przy reprodukcji niskich częstotliwości. Ma to poprawić właściwości basu w stanach przejściowych i zapewnić dokładną reprodukcję rytmu.

Słuchawki MDR-Z7M2 są wyposażone w nowo opracowane, zaadaptowane z modelu MDR-Z1R przetworniki akustyczne o rozmiarze 70mm. Użyto w nich ulepszone, powlekane aluminium membrany z polimeru ciekłokrystalicznego, co ma w szczególności wpływać na wysoką jakość tonów średnich i wysokich. Większe wymiary i zoptymalizowany profil kopułki membrany mają z kolei poprawić jakość średnich i niskich częstotliwości. Zastosowano większy magnes neodymowy (podwojenie objętości w stosunku do modelu MDR-Z7) silniej oddziałujący na membranę.

Zastosowano specjalny lut bezołowiowy oraz wykonane ze stopu Corson styki w gniazdach połączeniowych słuchawek. Lut został opracowany przez Sony specjalnie do produktów audio aby zminimalizować straty w ścieżce sygnału i zapewnienia dobry styk. Corson to rodzaj stopu miedzi o małej rezystancji i dużej trwałości, idealnie nadający się na styki elektryczne w gniazdach połączeniowych.

Słuchawki MDR-Z7M2 są dostarczane z dwoma przewodami połączeniowymi. Standardowym przewód niesymetryczny ma długość 3m. Przewód symetryczny z wtykiem 4,4mm ma długość 1,2m. Elementem zapewniającym niezawodność połączenia i zwiększającym trwałość jest mechanizm pierścienia mocowanego śrubą. Symetryczny przewód miedziany dodatkowo posrebrzono, by poprawić jakość brzmienia. W zestawie jest też przejściówka. Na niektórych rynkach osobno sprzedawane są też przewody opracowane wspólnie z firmą Kimber Kable.

Wygodę noszenia słuchawek MDR-Z7M2 zwiększają ergonomicznie ukształtowane, dopasowane do kształtu głowy nauszniki ze szwami 3D. Rozkładają one nacisk, zapewniając większy komfort nawet przy długotrwałym słuchaniu. Okrywająca uszy konstrukcja ogranicza przenikanie dźwięku na zewnątrz i przyczynia się do uzyskania mocnego basu. Pokrywająca nauszniki miękka pianki uretanowa ma zdolność wchłaniania i odprowadzania wilgoci. Zwiększa komfort przy słuchaniu przez dłuższy czas i ogranicza wrażenie zastoju powietrza.

Wykonany ze skóry ekologicznej pałąk na głowę jest połączony z zawieszeniem i suwakami ze stopu aluminium. Ta konstrukcja charakteryzuje się niedużą masą. Zawieszenie poddano specjalnemu procesowi anodyzacji aby zwiększyć trwałość i odporności na porysowanie. Zoptymalizowano też ukierunkowanie osi prowadzącej do wewnątrz, punkt nacisku z boku znajduje się bliżej głowy, co zapewnia większą stabilność przy noszeniu. Słuchawki Z7M2 wyposażono także w ciche przeguby.

[zdjęcie słuchawek Sony MDR-Z7M2]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl