Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

FOCAL - zmiana oferty głośników (16.11.2001)

Francuska firma Focal (JMlab) dokonała gruntownej zmiany oferty głośników. Liczba modeli uległa poważnemu zmniejszeniu w stosunku to starej oferty, pojawiło się jednak sporo interesujących nowości.

Wycofano wszystkie starsze głośniki wysokotnowe. Nowe konstrukcje, które weszły na ich miejsce (TC90 TD5, TC90 TD5B, TC120 TD5, Audiom TD5) są jednak w ogólnym zarysie podobne do swych poprzedników. Wprowadzono szereg nowych modeli, które wykorzystują technologię W (kanapkowa konstrukcja na bazie włókna szklanego i pianki) znaną do tej pory z gotowych kolumn JM lab serii Utopia i Electra. Membrany W są stosowane począwszy od 5-calowych głośników niskośredniotonowych, aż do 15-calowych głośników basowych Audiom. Nadal stosowane są też membrany z materiałów określanych w firmowej nomenklaturze jako polykevlar i polyglass.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl